За словами Євгена Рибчинського, митарства навколо закону про Вищий Антикорупційний суд майже повністю перекрили собою інші питання інтеграції України в Європу і світ.

Поки одні у Кабміні готові піти у відставку, якщо Антикорупційний суд не пройде, інші тим часом готують нові корупційні схеми аби поживитися на сфері інтелектуальної власності. Про це пише Рoliteka.

Мова іде про Наказ пана Кубіва, міністра економіки і за сумісництвом віце-прем’єра “Про утворення Державної організації “Національний офіс інтелектуальної власності”.

Це по суті контора по переведенню в готівку грошей українських вчених, винахідників, письменників, поетів і композиторів, конструкторів, авторів комп’ютерних програм і ігор, дизайнерів і художників з драматургами і копірайтерами тощо.

Сьогодні вночі без узгодження з профільними організаціями, без обговорення з правовласниками і громадськістю, без консультацій з зарубіжними партнерами, цей наказ увійшов у силу і його текст був надрукований на сайті Мінюсту.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Саме існування такої структури суперечить передусім Міжнародному законодавству, а саме Паризькій конвенції про охорону промислової власності, за якою орган з цього питання у кожній країні має бути лише один та єдиний. У нас це Укрпатент. А нова структура просто дублює його функції, не маючи при цьому ані відповідної матеріальної бази, ані підготовлених фахівців тощо. Зате маючи зацікавлену особу, яка попри увесь абсурд ситуації, педалює питання відмивання коштів авторів та правовласників на свою користь.

Ім’я цієї людини невідоме широкому загалу, але є одіозним у колах спеціалістів. Це Валерій Желдак, директор департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку України. Колись він вже “деребанив” державні кошти, будучи заступником голови Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро 2012. Тоді Желдаку зійшло з рук невідомо куди подіті чотири мільйони гривень. Нині ця безкарність може коштувати державі та українським правовласникам мільйонів доларів і знищеної перед світовою інтелектуальною спільнотою репутації.

Вищий Антикорупційний суд, за який, я впевнений, буде проголосовано завтра, буде як раз тією установою, яка винесе вирок желдакам і їм подібним і відіб’є бажання досвідченим корупціонерам красти там, де їм здається, щось погано лежить. Особливо у сфері, де панує інтелект, а не злочинні інстинкти.

Нагадаємо, нардеп Євген Рибчинський, який є співавтором нового “закону про мову”, влучно висловився щодо мовної ситуації в Україні.

“Коли говорять, що Мова народу, його найвиразніший самовираз, його код, його найбільше інтелектуальне надбання це прояв нацизму і попирання свободи особистості це вже є чистою маніпуляцією і свідомою провокацією проти державності як такої”, – наголошує політик.

Нардеп стверджує, якщо в будь-якій цивілізованій країні, наприклад, Франції, Італії, Німеччині, сказати, що розмовляти рідною мовою – це прояв нацизму, то реакція була категорично негативною. В Україні ж російськомовне середовище продовжує тиснути та принижувати все національне. Тому політик закликає цінувати свої національні надбання та переходити на українську.