Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) узгодила спільну позицію з питання притягнення суддів КС РФ до відповідальності за створення передумов для анексії Криму. Про це відомо з документа, який є у розпорядженні УП.

В офіційному листі підкреслюється, що BBCJ проінформована, що 6 березня 2018 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти суддів Конституційного Суду РФ за їх участь у здійсненні агресії проти України.

До того ж у документі йдеться про Постанову парламенту Грузії про грубе порушення прав людини на окупованих РФ територіях Абхазії та Південої Осетії.

Крім цього, Асоціація взяла до уваги Декларацію парламенту Молдови про відкликання російських військових сил з території країни.

BBCJ підтримує позицію України, Молдови та Грузії щодо засудження агресії РФ та порушення прав людини на окупованих територіях.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

На основі принципів, проголошених у Декларації про створення BBCJ, наголошується, що окупація РФ територій України, Грузії і Молдови є серйозним порушенням міжнародного права та актом агресії, який неодноразово засуджували Генасамблея ООН та ПАРЄ.

BBCJ у цій декларації підтверджує спільну Батумську резолюцію, у якій судді КС РФ звинувачуються у створенні передумов для анексії Криму.

Асоцыацыя наголошує, що не існує більш дискримінаційного рішення, ніж використання конституційного правосуддя для внутрішньої легалізації серйозних порушень міжнародного права.

Необхідною передумовою для забезпечення міжнародного миру і безпеки та запобігання міжнародним злочинам є невідворотність відповідальності за агресію.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що голову і 18 суддів КС РФ підозрюють у зумисних діях щодо зміни меж території та державного кордону України; в порушенні порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ККУ).

Раніше “Знай.ua” повідомляв, Польща восени 2018 почне будувати огорожу на кордоні з Україною і Білоруссю, щоб попередити міграцію диких кабанів і розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС). Про це заявив міністр землеробства Польщі Кшиштоф Юргель, передає "Польське радіо".