Так званий "План Маршала" для України обговорили спікер Верховної Ради Андрій Парубій і депутат парламенту Литовської Республіки, колишній прем'єр-міністр Андрюс Кубілюс, який є одним з ініціаторів цього плану. Про це повідомляється на сайті ВР.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗокрема, як наголошується в повідомленні, в ході зустрічі сторони обговорили перспективи Європейського плану для України – фінансового плану для економічного розвитку та підтримки реформ в Україні. За словами Кубілюса, Європейський план для України – цілком реальний і може бути реалізований вже зовсім скоро.
"Парламентарі та чиновники України і Литви докладають всі зусилля, щоб цей план був представлений та обговорений лідерами країн Великої сімки вже під час чергового саміту G7 влітку 2018", - зазначив Кубілюс.
У свою чергу Парубій повідомив Кубилюсу про те, що Верховна Рада спільно з Кабінетом міністрів розробили "дорожню карту" по 57 законопроектах у сфері європейської інтеграції України й, перш за все, на виконання умов Угоди про асоціацію. Також на розгляді парламенту знаходиться пакет з 35 законопроектів, які покликані зміцнити економіку і поліпшити інвестиційний клімат в Україні, зазначив він.
Парубій також повідомив про ініціативу створення Міжпарламентської асамблеї України, Молдови і Грузії. На його думку, представники парламентів інших країн Балто-Чорноморського поясу, в тому числі і Литви, повинні стати активними спостерігачами в цій Асамблеї.
"В умовах агресивної політики Росії завдання всіх країн Балто-Чорноморського регіону – плекати єдність, взаємодопомогу і творити спільний пояс успішних європейських держав на кордоні з Росією. Це буде гідна відповідь на агресивні спроби путінської Росії втрутитися у внутрішні справи держав-сусідів і повернути їх в сферу свого політичного впливу", - зазначив Голова Верховної Ради.
Зазначимо, що Європейський план для України, більш відомий під назвою "План Маршалла", передбачає фінансову допомогу та інвестиції в Україну з боку Європейського Союзу. У цьому плані, ініційованому Литвою, йдеться про щонайменше 5 млрд євро щорічної підтримки реформ, які повинні бути спрямовані на економічне зростання і розвиток.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що МВФ залишить Україну без золота.
Дивіться коментарі експертів з приводу Плану Маршала для України