Біглий екс-президент України Віктор Янукович поскаржився, що його не допускають до участі в судовому процесі про держзраду. Про це він заявив у п'ятницю під час прес-конференції у Москві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Уже більше року в мене немає можливості брати участь у судовому процесі, де розглядається моя справа. Я назбирав багато матеріалів, і всі їх регулярно передаю своїм адвокатам. Але я беру участь у судовому процесі тільки через засоби масової інформації. Іншої можливості в мене немає, всіх прав мене позбавили", - сказав він.
Екс-президент також заявив, що найближчим часом має намір звернутися до держав-гарантів з ЄС, які підписали Угоду про врегулювання кризи в Україні 21 лютого 2014 року, і до США і Росії щодо пошуку шляхів припинення війни на Донбасі.
Водночас він так і не відповів на запитання, чи планує повертатися в Україну і коли, зазначивши лише, що для нього головне "зупинити війну на Донбасі і встановити переговори між різними частинами України".
Прес-конференція Януковича була запланована на 10:00 (за київським часом), однак розпочалася з 35-хвилинним запізненням. У ній взяли також участь адвокати Януковича Віктор Сердюк та Ігор Федоренко.
Прес-конференцію розпочали з демонстрації фільму-розслідування про події на Майдані в лютому 2014 року, підготовленого начебто італійськими журналістами.
Свою вступну заяву для ЗМІ Янукович зачитав з попередньо підготовленого листка.
Як раніше повідомлялося, Янукович залишився незадоволений рішенням суду, згідно з яким було дозволено проведення заочного досудового розслідування проти нього, і звинуватив українську владу в перешкоджанні допуску його адвокатів до суду.Попередню прес-конференцію Янукович провів у Ростові-на-Дону після допиту у справі Майдану 28 листопада 2016 року.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", розслідування фактів розкрадання, відмивання і привласнення державних коштів колишнім президентом-втікачем Віктором Януковичем і пов'язаними з ним особами було наймасштабнішим в Україні за всю історію незалежності.
Це розслідування включало обробку оперативних даних із різних інформаційних джерел та баз даних, дослідження закордонного та внутрішньодержавного руху коштів, ідентифікацію IP-адрес учасників схем та активну співпрацю з іноземними партнерами.