Тарас Кутовий, який займав в уряді прем'єр-міністра Володимира Гройсмана посаду міністра аграрної політики і продовольства, написав заяву про відставку.

Про це міністр повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook та опублікував копію заяви, яку він подав до Верховної Ради, а також копію заяви, написаної на ім'я голови ВР Андрія Парубія.

Тарас Кутовий подякував за довіру "всім аграріям, народним депутатам з коаліції та фракції БПП, членам аграрного комітету, Президенту Петру Порошенку, Прем’єру Володимиру Гройсману, групі "Удар" та особисто Віталію Кличку", та попросив депутатів у парламенті проголосувати за його відставку.

"Вибір міністра про відставку є абсолютно природнім процесом для будь-якої європейської країни та традиційною світовою практикою", - написав він.

Тарас Кутовий сів в міністерське крісло 14 квітня 2016 року. Він змінив на посаді свого попередника Олексія Павленко.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Кутовий має вищу економічну та юридичну освіту, ступінь магістра бізнес-адміністрування, кандидат економічних наук. Свою трудову діяльність починав з посади заступника головного аудитора, а через десять років обіймав посади президента компанії і керуючого директора.

З 2012 року Кутовий йде в політику. Там він концентрує свою увагу на аграрному секторі. Кутовий до початку роботи на міністерському посту двічі обирався народним депутатом - 7-го і 8-го скликань. Будучи народним обранцем, він входив до складу Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, а з 2014 року очолював його.

У 2016 році Кутового призначили міністром аграрної політики і продовольства за квотами парламентської фракції "Блок Петра Порошенко". До числа своїх заслуг в міністерському кріслі Кутовий зарахував збільшення державної підтримки аграріїв і нарощування торгового обсягу агросектору.

За рівнем зарплат, він був найбіднішим в Кабміні. Його доходи на посаді міністра коливалися від 10 до 39 тисяч гривень за місяць.

Згідно з декларацією за 2016 рік Кутовий має готівкові кошти в сумі 3,5 мільйона гривень, 60 тисяч євро і 463 тисячі доларів. У нього немає жодної нерухомості й автомобілів, але є кілька екземплярів дорогих годинників. Всією сімейною нерухомістю володіють його матір та діти.

Низка гучних відставок високопоставлених чиновників почалася зі звільнення іноземців з урядових лав.

У квітні 2016 року Арсеній Яценюк покинув пост прем'єр-міністра. Він очолив уряд у 2014 році після революційних подій в Україні. В його Кабміні було багато міністрів-іноземців, але всі вони незабаром також залишили пости.

Не обійшли стороною гучні скандали і Генеральну прокуратуру. У лютому 2016 року заяву написав заступник генерального прокурора України Віталій Касько. Він поскаржився на "кругову поруку" у відомстві. Також, за його словами, ключові посади в ГПУ отримували люди з оточення прокурора часів Януковича – Віктора Пшонки.

Незабаром свій пост покинув і Генеральний прокурор Віктор Шокін. 289 народних депутатів схвалили його звільнення. Він обіймав посаду з 10 лютого 2015 року, а свою кар'єру почав із затримання екс-голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.

У листопаді 2016 року всього за тиждень у відставку пішли одразу три грузинських чиновника з команди Міхеїла Саакашвілі, який керував Одеською областю. Незабаром свої пости покинули керівник Нацполиции Одещини Георгій Лорткіпанідзе, а за ним – і сам губернатор.

Несподіваною стала відставка і Бориса Ложкіна з поста глави Адміністрації президента в 2016 році. Ходили чутки, що він хотів повернутися в бізнес, але президент Петро Порошенко його нібито не відпускав.

2017 рік також ознаменувався відставками високопоставлених чиновників. Майже одночасно своїх посад позбулися голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк та керівник Фонду державного майна Ігор Білоус.

Також зібралася піти у відставку глава Національного банку України Валерія Гонтарева, з роботою якої пов'язано безліч скандалів. Вона вже подала відповідну заяву президенту Петру Порошенку.