Верховна Рада підтримала постанову про невизнання Україною виборів президента Росії на території анексованого нею Криму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Радіо Свобода".
Наразі вже відомо, що "За" проголосували 255 народних депутатів, ще 72 не брали участі в голосуванні.
У тексті прийнятої постанови йдеться про те, що проведення голосування у тимчасово анексованому Криму не відповідає міжнародному праву та взагалі є нікмечним.
"Результати цього незаконного голосування є нікчемними і не мають жодних правових наслідків. Вони також жодним чином не можуть свідчити або будь-яким чином бути використаними як свідчення будь-якої зміни статусу тимчасово окупованих територій України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, визначеного Конституцією і законами України", – йдеться в тексті постанови. У документі йдеться, що істотні обмеження виборчих прав громадян у ході виборчого процесу в Росії, створення нерівних умов для кандидатів та відсутність справжнього вибору, про які йдеться у попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, а також неправомірне зарахування понад 1 мільйон голосів з тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополь «суттєво спотворюють результати голосування на виборах президента Російської Федерації в цілому, закономірно ставлячи під сумнів їх легітимність».
Рада закликала міжнародне співтовариство застосовувати додаткові санкції проти Російської Федерації та персональні санкції до осіб, причетних до організації і проведення голосування під час виборів президента Російської Федерації на території Криму та Севастополя, а також причетних до порушень основоположних прав і свобод людини на окупованій території України. Варто відзначити, що 19 березня представники фракції "Народний фронт" Максим Бурбак і Георгій Логвинський зареєстрували в парламенті проект постанови "Про заяву Верховної Ради з приводу невизнання Україною легітимності виборів президента РФ, їх результатів, правових наслідків та, відповідно, актів нелегітимно обраної на цю посаду особи".
21 березня в Міністерстві закордонних справ України заявили, що підтримують проект постанови про невизнання російських виборів, проведених в анексованому Москвою Криму, але проти документу, що визнає нелегітимність виборів президента Росії загалом.
Вибори президента в Росії відбулися 18 березня. Російська влада також провела голосування в анексованому нею Криму, попри заперечення України і заяви міжнародних організацій і західних урядів про невизнання «виборів» на півострові.
Погрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям пояснили, як вплинуть вибори в Росії на війну.