Нікчемне голосування: Рада зрівняла путінські вибори з землею

поділитись
Залишається лише приймати постанови

Верховна Рада підтримала постанову про невизнання Україною виборів президента Росії на території анексованого нею Криму.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Наразі вже відомо, що "За" проголосували 255 народних депутатів, ще 72 не брали участі в голосуванні.

У тексті прийнятої постанови йдеться про те, що проведення голосування у тимчасово анексованому Криму не відповідає міжнародному праву та взагалі є нікмечним.

"Результати цього незаконного голосування є нікчемними і не мають жодних правових наслідків. Вони також жодним чином не можуть свідчити або будь-яким чином бути використаними як свідчення будь-якої зміни статусу тимчасово окупованих територій України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, визначеного Конституцією і законами України", – йдеться в тексті постанови.У документі йдеться, що істотні обмеження виборчих прав громадян у ході виборчого процесу в Росії, створення нерівних умов для кандидатів та відсутність справжнього вибору, про які йдеться у попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, а також неправомірне зарахування понад 1 мільйон голосів з тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополь «суттєво спотворюють результати голосування на виборах президента Російської Федерації в цілому, закономірно ставлячи під сумнів їх легітимність».

Рада закликала міжнародне співтовариство застосовувати додаткові санкції проти Російської Федерації та персональні санкції до осіб, причетних до організації і проведення голосування під час виборів президента Російської Федерації на території Криму та Севастополя, а також причетних до порушень основоположних прав і свобод людини на окупованій території України.Варто відзначити, що 19 березня представники фракції "Народний фронт" Максим Бурбак і Георгій Логвинський зареєстрували в парламенті проект постанови "Про заяву Верховної Ради з приводу невизнання Україною легітимності виборів президента РФ, їх результатів, правових наслідків та, відповідно, актів нелегітимно обраної на цю посаду особи".

21 березня в Міністерстві закордонних справ України заявили, що підтримують проект постанови про невизнання російських виборів, проведених в анексованому Москвою Криму, але проти документу, що визнає нелегітимність виборів президента Росії загалом.

Вибори президента в Росії відбулися 18 березня. Російська влада також провела голосування в анексованому нею Криму, попри заперечення України і заяви міжнародних організацій і західних урядів про невизнання «виборів» на півострові.

Погрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям пояснили, як вплинуть вибори в Росії на війну.

Автор матеріалу: 
Ярослав Степанов
Теги: 
парламент, постанова, вибори, президента, РФ
Вибір редакції, Політика
20.04.2018
За минулу добу, 20 квітня, терористи на Донбасі 36 раз обстріляли позиції сил АТО
0
0
10:35 21.04.2018
Як повідомив WashingtonPost, національний комітет Демократичної партії США подав позов проти уряду Росії, членів передвиборчого штабу президента Дональда Трампа і організацію Wikileaks
0
0
09:12 21.04.2018
Президент вніс до парламенту відповідний законопроект зі статусом невідкладного
0
0
07:23 21.04.2018
Підбірку найбільш цікавих фактів із книги Комі
0
0
21:29 20.04.2018