Позиція деяких країн об'єднання унеможливлює перспективу України стати повноцінним членом Європейського Союзу.

Про це заявив експерт брюссельського Центру досліджень європейської політики Грант Костанян в інтерв'ю "Сегодня". Так аналітик прокоментував саміт Східного партнерства, що відбувся в Брюсселі.

"Щоб було зрозуміло, "перспектива членства" означає можливість стати членом ЄС. Також у нас є "європейський вибір і прагнення до членства"."Перспектива членства" ніколи не була частиною Східного партнерства. В України ніколи не було "перспективи членства", - заявив Костанян і додав, що ЄС лише визнав бажання України приєднатися.

Саміт Східного партнерства в Брюсселі


"Ми можемо побачити свого роду компроміс - європейські прагнення і вибір України будуть в декларації. Однак, з посиланням на рішення Ради ЄС грудня 2016-го, які стали результатом голландського референдуму. Це означає, що Угода про асоціацію не приведе до перспективи членства", - пояснив експерт і підкреслив, що на сьогоднішній день перспектива членства просто відсутня:

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт
Показати ще

"Перспективи членства немає, тому що деякі держави-члени не хочуть, щоб ЄС далі розширювався на Схід. Все дуже просто: є держави-члени, які завжди були проти цього розширення за рахунок країн Східного партнерства. Так було весь час, це триває, а зараз ця опозиція ще сильніше".

Також Костанян пояснив, що для таких країн як Італія, Іспанія і Франція перспектива розширення за рахунок східних держав завжди була досить проблематичною: "Вони не бачать в цьому чогось хорошого для ЄС або їхніх власних країн. Також останнім часом ми бачимо якусь "демократизацію" у зовнішній політиці ЄС: пройшов референдум в Нідерландах, і через його результати виникло ще більше обмежень з цього питання. Але в цілому деякі лідери ЄС вважають, що настав час для ЄС заглиблюватися, а не розширюватися. І насправді про розширенні (ЄС. - ред.) в форматі Східного партнерства мова ніколи не йшла, і це стає все більш складним, що підтверджується і висновками Ради ЄС від грудня 2016 року. Таким чином, ви бачите, що становище не сприяє розширенню".

Експерт підсумував вищесказане: "В цілому вам потрібен консенсус: усі держави-члени ЄС повинні погодитися гарантувати Україні перспективу членства. Зараз вони не хочуть. Це означає, що в України ні зараз, ні в найближчому майбутньому не буде перспективи членства. Однак теоретично членство можливе, тому що Україна європейська країна, а в Договорі Європейського Союзу (стаття 45) чітко вказано, що будь-яка європейська країна, якщо вона відповідає критеріям вступу, може стати членом ЄС".

Україна не має жодних шансів отримати членство в ЄС


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що стало відомо, навіщо Угорщина розпалила мовний скандал.