Український парламент проголосував за законопроект №6470, який змінює зовнішньополітичний курс України.

Документ передбачає, що основним принципом зовнішньої політики нашої країни стане поглиблення співпраці з НАТО для подальшого членства в Альянсі, пише "УНІАН".

До цього, основним принципом зовнішньої політики було поглиблення співпраці з НАТО для досягнення критеріїв, які необхідні для членства в цій організації.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій звернув увагу на те, що Росія всіма силами намагалася перешкодити входженню України до НАТО. Частково це стало причиною вторгнення РФ на Донбас, а також анексії Криму.

Народний депутат Борис Тарасюк зазначив, що прийнятий закон повертає раніше встановлені зовнішньополітичні цілі України, які були у законі "Про основи нацбезпеки" 2003 року.

Популярні новини зараз
Заступник командира "Азову" записав термінове відео: про фейки окупантів та спецоперацію Збожеволівший Лукашенко підписав закон про смертну кару за замах на вчинення теракту: вже звинуватили опозицію По одному кожні два дні: путінське вторгнення забрало життя 42 російських полковників Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують
Показати ще

Представник опозиції, нардеп Юрій Мірошниченко під час обговорення закону заявив, що перед рішенням про членство в Альянсі необхідно провести серйозну дискусію на рівні РНБО. Однак, інші депутати виступили категорично проти такої позиції, аргументувавши свій протест тим, що на Донбасі вже йде подібна "дискусія".

На думку віце-спікера парламенту Ірини Геращенко, те, що Франція і Німеччина не представили у 2008 році Україні План дій щодо членства в НАТО, стало найбільшою помилкою. Це сталося через те, що в українському політикумі не було консолідованої позиції щодо членства в НАТО.

"Під час агресії Росії в Грузії українська влада не консолідувалася і не виступила проти. Лише кілька депутатів запропонували скликати позачергове засідання парламенту, але всі були тоді на пляжах в Криму, який сьогодні окупований. Так що, ми винні в тому, що Україна досі не в НАТО, і ми повинні спокутувати цей гріх", - заявила вона.

Крім того, Геращенко додала, що розмови про референдум - це важливе питання, однак немає гіршого варіанту розвитку подій у зовнішній політиці, ніж фальстарт.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україна могла отримати шанс стати членом НАТО набагато раніше, але цьому завадив неймовірний пресинг з боку Росії і політика багатовекторності, яка спостерігалася у 2000-х роках.