НАК "Нафтогаз України" назвав прогнозованим рішення про видачу Німеччиною дозволу на будівництво і експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" в німецькій виключній економічній зоні (ВЕЗ), і продовжить переконувати Європу, що реалізація цього проекту негативно відіб'ється на її енергетичної безпеки.

"Як і очікувалося, німецькі дозвільні органи видали останній дозвіл на будівництво" Північного потоку-2 "на території Німеччини. Цього разу мова йде про 30-кілометрову зону у виключній економічній зоні. Це неприємний, але прогнозований вчинок. Протидію він не зупиняє" , - йдеться в повідомленні НАК в соцмережі "Фейсбук".

В "Нафтогазі" нагадали, що офіційна Німеччина продовжує називати цей проект "виключно комерційним", і вважає його справою, обмеженим інтересами кількох компаній, з відповідним регуляторним режимом.

"Єврокомісія, Європарламент, більшість країн ЄС, України, США, Канада і значна частина німецького політикуму так не вважають. Мантра про" виняткову комерційну вигоду ", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", - відзначають в НАК .

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Топ-менеджери російського монополіста неодноразово заявляли про намір або значно знизити транзит газу через територію України в країни ЄС з 2020 року, або взагалі припинити його.

Противники проекту, в тому числі Польща, країни Балтії і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС. Проти будівництва "Північного потоку-2" виступають і США.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у вівторок, 27 березня, компанія "Північний потік-2" (Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій СЕЗ - виключній економічній зоні в Балтійському морі.