Обвал рубля: що чекає Росію і як це відобразиться на Україні

поділитись
До кінця весни американські фізичні та юрособи зобов'язані згорнути всі операції, контракти та інші угоди

Після того, як Сполучені Штати ввели відносно Росії санкції, курс рубля впав до 65.06 за долар - показник, який бачили востаннє у листопаді 2016-го року.

Як повідомляють "ФАКТИ", політичний аналітик Олег Пономар розповів, які ще санкції європолітики введуть проти Росії і як це вплине на українську валюту, якщо вплине взагалі.

Російська валюта на Московській біржі стрімко втрачає вагу. Чорна смуга для рубля почалася після антиросійських санкцій США.В ході біржових торгів американська валюта вперше з грудня 2016- го долала психологічний рубіж в 63 рублі, а євро - вперше з квітня того ж року оцінювався вище 77 рублів. До кінця весни американські фізичні та юрособи зобов'язані згорнути всі операції, контракти та інші угоди з компаніями En + Group, РусАл, Базовий елемент, Євросибенерго, Рособоронекспорт, групою Ренова, Газпром-буріння, групою ГАЗ і їх власниками.

На фоні загострення геополітичних ризиків в понеділок російський фондовий ринок втратив 820 мільярдів рублів капіталізації. Це викликало ланцюгову реакцію на валютному ринку.

"Рубль і далі дешевшатиме, оскільки санкційна політика Заходу щодо РФ тільки посилюватиметься. Попереду ще санкції у вигляді заборони західним інвесторам проводити операції з боргом РФ, а також санкції до інших наближених до Володимира Путіна олігархам з "кремлівського списку". Санкційних пакетів ще буде багато, і закінчення цього процесу в найближчі роки бути не може, поки Росія не поверне все захоплене в Україні, Молдові, Грузії і так далі", - розповів експерт.Він також додав: "Гривня вже не падає в парі з рублем, як це було в 2014-2016 роках. Якщо в 2014 взаємне проникнення економік РФ і України становило понад 70%, то зараз ця цифра - 8%. Українська економіка переорієнтувалася на Захід і від Росії практично повністю відчепилася. Тому гривня більше не пов'язана з рублем і живе своїм життям. Нам потрібно відновити програму Міжнародного валютного фонду - ось що важливо для нашої економіки і гривні. Чекаємо не популізм від прем'єра і Ради, а конкретних ринково-ліберальних реформ, які ми обіцяючи Заходу".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав детально, що означають антиросійські санкції для кожного з "щасливчиків".

Автор матеріалу: 
София Милевская
Теги: 
санкції, США, Росія
Реакція, яку вибрала АП - просто мовчати, щоб заспокоїти
0
0
15:04 20.04.2018
Здивувалися навіть партійні колеги
0
0
14:28 20.04.2018
З України вже офіційно виїхало 1,5 мільйона людей
0
0
14:23 20.04.2018
"Я хочу і кордон з Євросоюзом пересунути"
0
0
14:00 20.04.2018
Серед політиків ховаються фанати фюрера?
0
0
13:41 20.04.2018