Після того, як Сполучені Штати ввели відносно Росії санкції, курс рубля впав до 65.06 за долар - показник, який бачили востаннє у листопаді 2016-го року.

Як повідомляють "ФАКТИ", політичний аналітик Олег Пономар розповів, які ще санкції європолітики введуть проти Росії і як це вплине на українську валюту, якщо вплине взагалі.

Російська валюта на Московській біржі стрімко втрачає вагу. Чорна смуга для рубля почалася після антиросійських санкцій США.



В ході біржових торгів американська валюта вперше з грудня 2016- го долала психологічний рубіж в 63 рублі, а євро - вперше з квітня того ж року оцінювався вище 77 рублів. До кінця весни американські фізичні та юрособи зобов'язані згорнути всі операції, контракти та інші угоди з компаніями En + Group, РусАл, Базовий елемент, Євросибенерго, Рособоронекспорт, групою Ренова, Газпром-буріння, групою ГАЗ і їх власниками.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

На фоні загострення геополітичних ризиків в понеділок російський фондовий ринок втратив 820 мільярдів рублів капіталізації. Це викликало ланцюгову реакцію на валютному ринку.

"Рубль і далі дешевшатиме, оскільки санкційна політика Заходу щодо РФ тільки посилюватиметься. Попереду ще санкції у вигляді заборони західним інвесторам проводити операції з боргом РФ, а також санкції до інших наближених до Володимира Путіна олігархам з "кремлівського списку". Санкційних пакетів ще буде багато, і закінчення цього процесу в найближчі роки бути не може, поки Росія не поверне все захоплене в Україні, Молдові, Грузії і так далі", - розповів експерт.



Він також додав: "Гривня вже не падає в парі з рублем, як це було в 2014-2016 роках. Якщо в 2014 взаємне проникнення економік РФ і України становило понад 70%, то зараз ця цифра - 8%. Українська економіка переорієнтувалася на Захід і від Росії практично повністю відчепилася. Тому гривня більше не пов'язана з рублем і живе своїм життям. Нам потрібно відновити програму Міжнародного валютного фонду - ось що важливо для нашої економіки і гривні. Чекаємо не популізм від прем'єра і Ради, а конкретних ринково-ліберальних реформ, які ми обіцяючи Заходу".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав детально, що означають антиросійські санкції для кожного з "щасливчиків".