Під час голосування в Європарламенті за надання Україні безвізового режиму з ЄС 75 євродепутатів проголосувало проти - 18 італійців, по 16 представників Франції та Великої Британії, представники Нідерландів, Греції, Німеччини, Австрії, Швеції, Польщі, Бельгії та Чехії. Серед них були не лише лише праворадикали, але й консерватори, позафракційні та представники лівих партій.

Серед тих, хто голосував проти, був і депутат Європарламенту Бруно Голніш, член "Національного фронту", який свого часу боровся із Марін Ле Пен за місце партійного лідера.

За словами євродепутата, така позиція щодо українського безвізу немає нічого спільного з антипатією до України.

"Це було не проти України, це наша загальна позиція. Ми проти того, щоби візу узгоджували на рівні Європейського Союзу , адже ми занадто відкрили кордони Європи і тепер неможливо контролювати міграцію", - пояснив він свої мотиви голосування українським журналістам.

За словами Голніша, європейці бояться, що кордони ЄС в небезпеці, а держави втратили над ними контроль.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще

"Ми боїмося, що кордони Євросоюзу в небезпеці. Як приклад – Італія. Туди потрапляє багато людей з Африки, які просять притулку і якого не варто давати. Отже, це справжня проблема і національні кордони Європи, на мою думку, треба тримати під вартою", - наголосив євродепутат.

В той же час, євродепутат зазначив, що українці не матимуть проблем із потраплянням на територію ЄС після схвалення рішення про надання безвізу. В тому числі й ті, хто проживає на тимчасово окупованих територіях Донбасу, якщо вони є громадянами України .

"Допоки вони можуть довести, що мають громадянство України, вони не будуть мати жодної проблеми приїхати в Європу. Можливо, там навіть будуть біженці, але Європа і без того переповнена біженцями з усіх куточків світу", - сказав Голніш.

Не зважаючи на своє голосування проти безвізу, Голніш зізнався, що має гарні уявлення про українців і хотів би, щоби вони приїздили до Європи.

"Дипломати, журналісти, туристи, студенти. Ми навіть мали українку, яка стала королевою Франції. Щоправда, це було дуже давно – майже тисячу років тому", - розповів Голніш.

Як повідомляв портал Знай.ua, офіційна церемонія підписання рішення про скасування віз для українців відбулась 17 травня у французькому місті Страсбург.