Біографія.

Олександр Володимирович Герега народився в Хмельницькій області в районному центрі Городок 27 червня 1967 року.

Трудову діяльність починав різноробочим на хлібозаводі. Працював в радгоспі на заготівлі фруктів та овочів.

У 1990-91 році Олександр Герега працював експедитором на районній базі Городка. З 1991 року живе в Києві.

У 1991 році Олександр Володимирович відкрив приватну фірму з продажу сантехніки і плитки. Через п'ять років став власником магазину роздрібної торгівлі.

З 2003 до 2012 року Олександр Герега був директором компанії Епіцентр.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

З 2015 року займається розвитком сільськогосподарської компанії "Агрохолдинг 2012".

З 2016 року є власником вісімдесяти відсотків акцій Вінницькій агропромислової групи. Скуповує акції торгових марок Оболонь і Glencore.

Також Герега є власником 62% акцій хлібоприймального підприємства "Закупнянське".

Олександр Володимирович давно мав ділові контакти з підприємством Lentex в Польщі, а нещодавно викупив 5% акцій. Це один з наймасштабніших заводів в Європі з виготовлення покриття для підлоги. Як акціонер, Герега отримує продукцію з Польщі для своїх магазинів за зниженими цінами.

Олександр Володимирович спільно зі своєю дружиною володіє найбільшою в країні мережею будівельних гіпермаркетів. Перший супермаркет Епіцентр сім'я Гереги відкрила в столиці в 2003 році, за 10 років в Україні було побудовано ще 40 магазинів, шість з них у місті Києві. Фінансовий стан сім'ї оцінюється в 795 мільйонів доларів. Герега займає 24 місце в списку двохсот найбагатших українців.

Олександр Герега очолює українську Федерацію важкої атлетики з 2013 року.

Дружина - Галина Федорівна Герега, підприємець, громадський діяч. Виконувала обов'язки секретаря Київської міської ради.

Син - Тарас Олександрович Герега, народився в 1994 році, навчався в Швейцарії.

Освіта.

У 1984 році Олександр Герега закінчив школу №1 в Городку Хмельницької області.

У 1984-85 році навчався у Городецькій філії Хмельницького професійно-технічного училища № 17.

Після проходження служби в армії в 1985-87 році продовжив здобувати освіту. З 1987 по1990 рік навчався в Хмельницькому кооперативному технікумі.

Вищу освіту здобув у Львівській комерційній академії за спеціальністю "менеджмент організацій".

Кар'єра і суспільна діяльність.

У 2012 році Олександр Герега був обраний народним депутатом сьомого скликання. Був членом «Партії регіонів». Став засновником Хмельницької громадської організації «За конкретні справи».

У 2014 році став народним депутатом Верховної Ради восьмого скликання. Виконував обов'язки Голови підкомітету регулювання Комітету ВР з питань податкової політики. Працює в групі зв'язків з парламентами Королівства Іспанії, Італії, Македонії, США, а також зі Швейцарською Конфедерацією та Республікою Польща.

У 2014 році Олександр Герега підтримав пакет законів, які визнані антидемократичними: постанови обмежують право українських громадян на свободу слова.

У лютому 2014 Олександр Володимирович вийшов зі складу фракції Партії регіонів.

Олександр Володимирович складається в Комітеті ВР з питань митної політики.

Декларація.

Олександр Герега задекларував за 2017 рік 18 мільйонів 807 тисяч гривень доходу. Зарплата склала 168 тисяч гривень. 17 мільйонів задекларували члени сім'ї Герега. Основний дохід сім'ї - дивіденди і відсотки від вкладів і акцій. Олександр Володимирович задекларував сім земельних ділянок. Найбільший з них має площу 217 з половиною тисяч квадратних метрів. Також вказані два житлових будинки та чотири квартири, дачний будинок та гараж. На банківських рахунках у різних банках сім'я Гереги зберігає чотири мільйони двісті тисяч гривень. Герега вказав у декларації цінні папери загальною вартістю один мільйон п'ятсот дев'яносто тисяч гривень.

Відео: Депутат Герега та "Епіцентри"

Новини.

За антидемократичний закон Пашинського проголосували сто п'ятдесят вісім українських парламентаріїв. Більша частина нардепів, які проголосували - з числа партії Петра Порошенка. Закон набув широкого негативну розголосу в українському суспільстві та за кордоном. Він наказує жорстку цензуру інтернет-сайтів. Служба Безпеки України отримує право блокування сайту, якщо він не відповідає цензурним рекомендацій.

Цей закон можна назвати спробою загнати Україну в рамки соціалістичного минулого. Введення інтернет-диктатури є посяганням на свободу слова. Найбільш активно лобіює закон депутат Пашинський, його підтримують українські радикали, очолювані Олегом Ляшко. Всього в партію входить 21человек. Не голосували лише троє з них. Переважна більшість партійців і сам Олег Ляшко гаряче виступали за прийняття закону. Власник мережі гіпермаркетів Олександр Герега і спікер Верховної Ради України, депутат Андрій Парубій проголосували за цензуру в інтернеті.

Посилання.