Банківська сфера в Україні перестала бути вигідною для інвесторів. Причина тому – економічна нестабільність і ризики втратити гроші. Та й своїм вкладникам більшість фінансових установ не можуть гарантувати того, що заощадження будуть у безпеці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в ефірі телеканалу NewsOne заявив глава політичної партії "Основа", нардеп Сергій Тарута.
Політик підкреслив, що банки почали активно підвищувати кредитну ставку, але суттєво притоку капіталу не помітно: люди просто не хочуть віддавати тяжко зароблені кошти у невідомість:
"Сьогодні гроші де? Населення тримає їх десь в іншому місці, але не в банківській системі. За оцінками, я вже багато разів говорив, це від 60 до 80 мільярдів доларів. Українці розуміють, що інвестувати в банки дуже ризиковано. Тому в Києві та Київській області ціна на нерухомість піднялася, так само, як і попит на неї. Не хочеться тримати гроші при собі, адже це дуже небезпечно: багато зброї, багато грабежів", - пояснив Тарута.
За його словами, чинній українській владі слід нарешті почати більше приділяти увагу банківській системі, стане у нагоді й досвід європейських колег:
"А якби держава була розумнішою, то могла б сказати: давайте ми гарантуємо вам 100-відсоткове збереження ваших грошей, але ви не будете отримувати за це великі відсотки, а отримуватимете 2 відсотки. Отримані кошти ми будемо інвестувати з маржею в 1,5-2 відсотки в розвиток країни. І ви від цього виграватимете: буде збільшення заробітної плати, адже коли зростає економіка – зростає кількість робочих місць, піднімається заробітна плата і т. д.", - зазначив він.
На думку нардепа, кредитний рейтинг України – яскраве підтвердження тому, як насправді відбувається робота фінансових структур, адже на даному етапі він є одним із найнижчих у загальному переліку.
"Ми не маємо стабільності як політичної, так і економічної. Україна, на жаль, не має стабільності з точки зору безпеки. Також у нас відсутня стабільність правоохоронних органів: вони постійно займаються рекетом. А далі йде судова система, податкова, фіскальна і т. д. Тому і гроші зараз такі дорогі", - підсумував Тарута.
Як повідомляв портал "Знай.ua", найбільші банки світу випустять власну криптовалюту.