Однією з умов реалізації європейського плану масштабної фінансової допомоги Україні, так званого «Плану Маршалла для України», є висока інституційна спроможність економічного блоку української державної системи управління. Нинішній державний менеджмент не відповідає таким вимогам, і веде українську економіку до банкрутства. Про що свідчать низькі кредитні рейтинги України на світових фінансових ринках.

Про це заявив лідер політичної партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко в ефірі телеканалу ZIK.

«Нинішні кредитні рейтинги України – це рейтинги банкрута. А банкрутам ніхто грошей не дає. Економічний блок уряду не здатний відповісти, які ж галузі економіки України можуть стати її драйверами. Я якось задав це питання міністру економічного розвитку і торгівлі України Айварасу Абромавічусу після його призначення. Він відповів: «Почекай. Я розбираюся». Тому, поки в Україні будуть на такі посади призначати людей, які не розбираються в предметі, країна вичерпає запас часу на зміни», – зазначив Андрій Ніколаєнко.

За словами політика, ідея розробки «Плану Маршалла» для України була ініційована ще на початку 2015 року народним депутатом, керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Німеччиною Сергієм Тарутою. Контури плану обговорювалися з рядом депутатів Бундестагу, приблизний обсяг зовнішніх інвестицій в економіку України був оцінений в $120-130 млрд протягом 10-12 років, повідомляє Politeka.

Але зовнішні інвестиції – це лише частина плану.

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

«7% економічного зростання в рік забезпечать Україні тільки виплати за зовнішніми боргами. Розвиватися ж необхідно більш високими темпами. Для збалансованого розвитку економіки України необхідні $500-600 млрд протягом 10-15 років, включаючи не тільки зовнішні, але і внутрішні інвестиції. Наприклад, тільки в інфраструктурні проекти, пов’язані з енергозбереженням, необхідно інвестувати $150 млрд, які окупляться швидко, протягом 3-5 років. Але ніхто сьогодні не займається цим питанням системно», – констатував лідер партії «ОСНОВА».

Як повідомляв портал "Знай.ua", бідність українців показали у цифрах.