У цьому проекті змін, які депутати Верховної Ради пропонують внести в Кодекс, наймані працівники позбавляються багатьох прав.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Зокрема, роботодавець може викинути свого співробітника на вулицю практично в будь-який час, по безлічі причин, часто надуманих. Є й інші неприємні для співробітників моменти: наприклад, прописана можливість введення дванадцятигодинного робочого дня.
Українські юристи і правозахисники негативно ставляться до пропонованих законодавцями новацій. На думку деяких з них, народні депутати України, багато з яких (до 80%) є власниками низки комерційних підприємств, уявили себе рабовласниками.
Правозахисника Едуарда Багірова обурила до глибини душі норма нового проекту Трудового кодексу, яка передбачає можливість звільнення працівника лише за відмову зробити медичну щеплення. Ще більш кричущий момент - звільнення за розголошення комерційної таємниці. Справа в тому, що закон чітко не прописує, що ж являє собою ця сама таємниця. Як наслідок, керівник або власник підприємства може розлучитися з неугодним співробітником в будь-який час під цим приводом.
Оскільки права найманих працівників в недалекому майбутньому можуть суттєво урізати, це спричинить за собою і скорочення зарплат найманих працівників. Адже досить просто змусити людину працювати за миску юшки, постійно лякаючи його звільненням з роботи.
Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" турбота українського уряду про найманих працівників має швидше показушних характер, ніж реальну допомогу. Наприклад, недавнє підвищення мінімальної заробітної плати до 3723 гривень призвело до зростання податкового навантаження на фонд зарплати. Роботодавець тепер змушений перераховувати за каздую "мінімалку" у вигляді податків і відрахувань у соціальні фонди на 217 гривень більше, ніж було до підвищення.
Зросли і штрафи за виплату роботодавцями зарплат, менших за розміром, ніж законодавчо встановлений мінімум. Тепер такий штраф становить 37 тисяч, а раніше був всього 32 000.