У найближчі кілька місяців українцям варто очікувати поступового зростання американської валюти порівняно з гривнею.

Про це розповів фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

" Выдбудеться це (зростання долара) в кінці липня, в кінці серпня або у вересні – сказати важко", – зазначив Фурса.

У свою чергу старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин пояснив, що здешевлення гривні перед зимою є традиційним явищем. Воно пов'язане з необхідністю закупівлі енергоресурсів, а сьогоднішня ситуація з поступовим зростанням цін на нафту призведе і до зростання цін на газ.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"В результаті – вихід на рівень 27 гривень і подальше підвищення", – сказав аналітик.

Старший аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Вадим Іосуб теж переконаний у тому, що долар буде триматися на позначці в 27 гривень.

"Але при збереженні сприятливої зовнішньої кон'юнктури, високих цін на основні позиції українського експорту, навряд чи долар підніметься вище", – додав аналітик.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що останні два роки влітку в Україні гривня зміцнюється до долара, тому сильних валютних коливань в наступні півтора місяця чекати не варто. Про це розповів Ярослав Кабін, директор казначейства "Ідея Банку".

"Це пов'язано з різким зниженням ділової активності: потреби витрачати валюту на імпорт газу та інших енергоносіїв немає. Крім того, збільшується експортна виручка аграріїв, яким необхідна гривнева ліквідність перед підготовкою до посівної компанії", - зазначив Кабін.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в Україні за останній рік стало більше підроблених купюр. Про це повідомляє прес-служба Національного банку. Так, серед вилучених в 2017 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали долари США (77,6% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти) і євро (16,5%). Зокрема, найчастіше шахраї підробляли купюру номіналом 100 доларів США, на яку припадає 94% від загальної кількості вилучених підроблених доларових банкнот. А ось підроблені банкноти номіналом 200, 100 і 50 євро склали відповідно 40%, 21% і 29% від загальної кількості вилучених.