У Польщі було більше можливостей для швидкого розвитку економіки після розпаду СРСР, ніж в України. Тому і в Європейський союз вона вступила раніше.

Таку думку в інтерв'ю порталу "Сегодня" озвучив екс-президент Польщі Лех Валенса.

"Ніхто не вірив, що комунізм так швидко впаде. Ми тут, у внутрішніх країнах, не були готові, але й Захід теж не був готовий. Тому по живому організму імпровізуємо. Так-сяк у нас це виходить. Україна ж була у ще гіршому становищі, оскільки була дуже залежна від Росії. І відрубування всього цього багато коштувало. Найгірше становище було у тих, хто був найбільш скооперований, тих, хто найбільш пов'язаний, у тих ситуація була плачевна. Отже, Україна має більше проблем, ніж ми в Польщі", - пояснив він.

Що стосується вступу до ЄС, то тут Валенса виявився солідарний із західними чиновниками - Україна поки не готова. А точніше, Європа не готова її "увібрати".

Популярні новини зараз
Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Будете робити це перед працівниками ТЦК – сядете на 8 років: українців суворо попередили Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

"Існує дві філософії. Одні кажуть: "Постарайтеся вирівняти те, що можливо, і лише потім приєднаєтеся". І в кінці відіграти гімни. Інші кажуть: "Ні! Відкрити! Хто виживе, той жити буде". Яка з них краща? Можу сказати, що Польща була трохи далі, менш залежала від Росії, їй можна було раніше приєднатися до Євросоюзу, як у першій концепції. Україна - велика країна. І сильно залежна від Росії. Тому з нею важче. Європа не в змозі ввібрати таку країну", - підкреслив екс-президент Польщі.

За словами Валенси, коли він був при владі, то багато працював над тим, щоб його країна увійшла до ЄС. І активно підштовхував Україну в тому ж напрямку.

"Коли я був президентом Польщі, я працював так само багато, як для України, так і для Польщі. У Канаді, в Бразилії розмовляв із різними вашими земляками, готував їх до того, щоб вступали разом в Євросоюз. Але я програв вибори. Ті, хто прийшов до влади, вчинили інакше, і процес заглох. Але ми мали вступати в Євросоюз разом. Україна і навіть Білорусь. Але у Білорусі ще важча ситуація, вона ще сильніше залежить від Росії", - підсумував політик.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Польща почала видворяти українців.