Президент України Петро Порошенко хоче "заякорити" в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами глави держави, ця ідея зараз обговорюється в його команді. Він підкреслив, що ініціатива знайде підтримку серед українців.
"Ідея вступу України в НАТО, як свідчать опитування громадської думки, є консолідуючою, користується широкою підтримкою в суспільстві", - сказав президент.
Він зазначив, що прагнення України до членства в Євросоюзі та НАТО можна було б зафіксувати в преамбулі Конституції.
"Коли підіймають голови антиєвропейські політичні сили, які прагнуть реваншу, на мою думку, поправки до основного закону могли б стати страховкою від будь-яких несподіванок, а також імперативом для всіх політичних сил на роки вперед", - додав Порошенко.
Ідея вступу України до НАТО, як свідчать опитування громадської думки, є консолідуючою, користується широкого підтримкою у суспільстві.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 11 березня 2018 р.
Зараз ми обговорюємо в моїй команді пропозицію «заякорити» в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію. pic.twitter.com/ft72q3UitD
Як раніше повідомляв портал "Знай.иа"Україна крок за кроком наближається до повноцінного членства в НАТО надання Києву статусу країни-аспіранта.
"Це дуже важливо. НАТО визнало статус країни-аспіранта для України! Крок за кроком наближаємося до повноцінного членства в Альянсі. До речі, у п'ятницю відбулася зустріч нашого віце-прем'єра з питань євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з заступником Генсека НАТО Роуз Геттемюллер, де обговорювалося саме це питання, і ввечері на офіційному сайті НАТО ось така чудова новина", – написала віце-спікер Ради, представник України та ТКГ Ірина Геращенко в Facebook.
Вона додала, що Україна буде працювати далі для наближення до Альянсу.Північно-Атлантичний альянс визнає прагнення України бути повноцінним членом організації.
"Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов'язання членства і сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросла з 12 до 29 країн за сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про своє прагнення до вступу в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія і Україна", - йдеться в повідомленні.