В Україні настільки часто ухиляються від сплати податків, що якби неотримані кошти направити до бюджету, ми, мабуть би, вже жили не гірше, ніж більшість європейців. Особливо це стосується офшорів, маніпуляцій із кредитним займом ПДВ чи заниженням реальних прибутків.

Чесний бізнес, як вважає експерт Інституту соціально-економічної трансформації Олег Гетман, скоріше став винятком, тому що вижити таким підприємцям в умовах конкуренції і несправедливості досить складно.

Але до когорти "ухилянтів" потрапляють і досить впливові особи, зокрема – міністри, депутати та їх радники. Починають із малого бізнесу. Найбільш розповсюджена схема – так звана спрощена система оподаткування. Своєрідна лазівка для тих, хто хоче створити внутрішній офшор та перераховувати кошти безперешкодно і таємно.

Найбільші системи подібних розрахунків коштували Україні до 100 мільярдів гривень: це і зловживання митниці, і конвертаційні центри, і вивезення коштів за кордон.

Популярні новини зараз
Українцям приготуватися до перевірок податкової: вже попередили ТЦК дав чоловікам 60 днів: повідомити обов'язково Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

Щороку сотні фіктивних фірм за допомогою сумнівних ФОП та оформлення штату з кількох працівників отримують чималу виручку, як зазначає "ЕП". За даними Global Financial Integrity, протягом кількох років збитки від офшорів склали 116 млрд дол. (тобто в середньому 9,4% від ВВП).

Дивіться: депутатський яхт-клуб

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, як не стати жертвою банківської афери.