Ірина Високович, яка працює в одному з російських пропагандистських ЗМІ – РІА Новини заявила, що співробітники СБУ спробували її завербувати. За її словами, це сталося в Херсоні, коли вона приїхала на суд проти звинуваченого в державній зраді головного редактора РІА Новини – Україна Кирила Вишинського.

Ірина розповіла, що нібито люди в штатському вивели її з суду і посадили в машину під приводом захисту від нападок з боку незнайомої жінки. Пізніше, за її словами, вони представилися співробітниками СБУ та повідомили їй, що везуть її в СБУ і стримали свою обіцянку, привезли в "адміністративну будівлю за високим парканом".

Пізніше співробітники розпитували її про роботу на Першому балтійському каналі. Крім того, змусили підписати документ про готовність співпрацювати з СБУ і розповідати про співробітників РИА Новости.

"Мені сказали, що псевдонім у мене буде „Міла“, мене відпустять, а потім зв'яжуться, інакше я залишуся тут надовго. Перед тим, як відпустити, мене змусили сказати на камеру, що я не маю претензій до СБУ", - розповідає пропагандистка.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще

Високович розповіла, що на неї тиснули, але в м'якій формі. Крім того, Ірина є громадянкою України і їй "тихо і спокійно говорили", що вона може залишитися тут, але якщо чесно розповість, що їх цікавить, то відправиться додому.

"Після цього один з чоловіків заявив, що вони готові були мене відпустити, але їх начальство "вимагає крові" і "розкручування ситуації", тому треба підписати деякі документи", - стверджує кореспондент.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" керівник російського інформагентства "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський не може вийти з українського громадянства в нинішніх обставинах – незважаючи на свою заяву про відмову від громадянства. Про це розповів прес-секретар Міграційної служби Сергій Гунько.

"Законодавство України передбачає процедуру виходу з українського громадянства. Але заяви особи недостатньо для того, щоб це мало якісь правові наслідки. Ця процедура згідно з законодавством передбачена виключно для громадян України, які постійно проживають на території іноземної держави", – зазначив Гунько.