Фонд держмайна розповів про деякі норми нового закону про приватизацію, який набув чинності 7 березня поточного року. Особливості нового законодавчого акту описав на своїй сторінці в Facebook глава відомства Віталій Трубаров.

Так, аукціон з продажу великих об'єктів приватизації при відсутності другого учасника проводитися не буде, і автоматично буде вважатися таким, що не відбувся. "Це чітка норма нового закону, і Фонд вже оприлюднив проект відповідної постанови КМУ", - написав Трубаров.

Крім того, учасників зобов'язують зробити хоч один крок торгів, щоб виключити спробу змови. Також відомості про учасників аукціону, їх кількість не підлягають розголошенню до початку аукціону. У тому разі, якщо є тільки один учасник, то проводиться викуп за ціною не нижчою за стартову.

Якщо на аукціоні на підвищення ціни, так звані англійські аукціони, об'єкт не продається, приймається рішення знизити стартову ціну на 25%, якщо і ця спроба марна, то ціна зменшується на 50%. Якщо об'єкт приватизації не проданий вищезгаданими способами, приймається рішення про продаж на аукціоні за методом вивчення цінових пропозицій та висока цінова пропозиція визначається стартовою ціною.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Умови приватизації великих об'єктів затверджуються Кабінетом міністрів, а до процесу підготовки залучаються радники.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", президент України Петро Порошенко підписав скандальний закон про приватизацію. Цей документ установлює єдиний алгоритм продажу великих державних об'єктів. Прийнятий Верховною Радою 18 січня законопроект №7066, зокрема, забороняє юридичним і фізичним особам-резидентам країни-агресора брати участь у приватизації в Україні.

Закон також встановлює вимоги до проведення аукціонів об'єктів малої та великої приватизації. Для продажу об'єкта приватизації на аукціоні державними органами приватизації створюється аукціонна комісія, яка буде розробляти умови продажу.

Дивіться сюжет про прийняття закону про приватизацію