Російський бізнесмен Анатолій Юркевич, екс-власник торгових центрів «Магеллан» у Харкові та Києві, двічі пограбував простих українців — повідомляють ЗМІ, описуючи його ділову біографію.

«Сбербанк, незважаючи на його назву та походження, кредитує своїх клієнтів грошима, які внесли на депозити прості українці. Це означає, що російський бізнесмен Юркевич вже вдруге — після банкрутства Укрпрофбанку — намагається пограбувати простих українців, не повертаючи Ощад кредити, хоча активно виводить гроші в теплі офшорні юрисдикції», — пишуть журналісти, розбираючи скандал навколо київського «Магеллана».

Як відомо, Юркевич та його структура «Край Проперті», підконтрольна панамському офшору Krai Corporation, набрали в українському Ощадбанку кредитів на загальну суму близько 68 млн доларів. Київський ТЦ «Магеллан» був наданий в заставу як забезпечення зворотності кредиту. Але коли стало очевидно, що Юркевич не має наміру повертати кредити, Сбербанк реалізував своє право на отримання застави. З грудня минулого року Юркевич та його структури розв'язали юридичну війну проти Сбербанку, а нещодавно звинуватили його через «сміттєві ЗМІ» у рейдерському захопленні київського ТЦ «Магеллан».

«Російський бізнесмен закредитований в російських і міжнародних банках: польський Bank Pekao, французький банк «Креді Агріколь», UniCredit Bank Austria AG (Австрія) і АТ "Райффайзенбанк" (РФ). Там Юркевич врегулював проблемні борги на десятки мільйонів доларів у процесі переговорів і реструктуризацій. В Україні він вирішив просто не повертати банкам кредити і навіть публічно цим хвалився», — пишуть журналісти.

Юркевич набрав в українських банках десятки мільйонів доларів кредитів: ВТБ, Сбербанк, Укрексімбанк, Кредитпромбанк. Ні одному з банків гроші Юркевич так і не повернув, а затіяв довгі судові тяжби.

Популярні новини зараз
"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024 Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку" Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще

«Багато банків відмовляються від фінансування великих проектів. На жаль, в Україні сформувалася практика неповернення кредитів. Великі позичальники шукають всілякі способи - судові, позасудові, через банкрутство зробити так, щоб кредит не повернути. Активи, які виступають забезпеченням по кредиту, часто з боку позичальника включаються в судові процеси. Процедура або затягується на тривалий час, або просто приймаються неправосудні рішення про невизнання кредитного договору. Це позбавляє банк можливості забрати і продати об'єкт », - пояснив подію навколо ТЦ« Магеллан »і наслідки Сергій Мамедов, голова правління банку« Глобус ».