Реалізація другого етапу конституційної реформи дозволила б українцям жити в зовсім іншій країні, вважає юрист Олексій Рожнов.

За словами експерта, у Конституції України два дні народження: 28 июня 1996 року і 8 грудня 2004 го, оскільки з 1996 по 2004 рр. в нашій державі діяла президентсько-парламентська модель, а з 2004 року - парламентсько-президентська.

«Конституційна реформа-2004 відбулася завдяки Віктору Медведчуку. Саме він як глава Адміністрації президента був автором і головною рушійною силою конституційної реформи, яка полягала в перерозподілі повноважень між президентом, парламентом і урядом », - зазначив Рожнов.

Саме завдяки конституційній реформі, впевнений юрист, в Україні діє система «стримувань і противаг», характерна для демократичної держави.

«Вкрай важливо, що прості виборці отримали можливість впливати на рішення офіційного Києва», - підкреслив юрист.
Реформа, на його думку, забезпечила також перерозподіл повноважень між різними гілками влади, що дає можливість президенту, Кабміну та Верховній Раді контролювати один одного.

Популярні новини зараз
Вистачить на хліб, поповнення рахунку та упаковку насіння: кому з 1 квітня додадуть до пенсії 500 грн Виїзд з України зміниться 18 березня: які нововведення чекають на всіх вже в понеділок Всі дані передадуть до податкової: доведеться заплатити за кожен метр Українцям допоможуть вижити: виплатять по 3600 грн на кожного члена сім'ї
Показати ще

«Уряд сьогодні підзвітний, в першу чергу, Верховній Раді, яку формують виборці за допомогою виборів. А до 2004 року Кабмін залежав від президента, який звільняв прем'єр-міністра без узгодження з Радою », - нагадав Рожнов.

Конституційна реформа, на його думку, фактично виступила в ролі «намордника», який обмежив апетити олігархів і чиновників.

«Підкреслю, якби не було конституційної реформи 2004 року, нинішня влада мала б таким же обсягом повноважень, як свого часу Леонід Кучма. І, на відміну від другого президента, нинішні можновладці, і в першу чергу «партія війни», вже показали, що не зупиняться ні перед чим, щоб задавити опозиційні ЗМІ та експертів », - звернув увагу Рожнов.

Логічним завершенням конституційної реформи-2004, переконаний юрист, була б реалізація судової реформи.

«Це б забезпечило сьогодні незалежність суддів в ухваленні рішень. Якби вдалося реалізувати другий етап конституційної реформи, ми б сьогодні жили в іншій країні », - резюмував експерт.