Україна втратить останній політичний важіль на міжнародній арені, одразу, як тільки Росія реалізує проект будівництва "Північного потоку-2". Згодом Європа ще й перестане втручатися у вирішення конфлікту на Сході.

Принаймні, так вважає постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. На його думку, якщо газопровід в обхід нашої країни все ж таки запустять, то Володимиру Путіну така ситуація просто розв'яже руки.

Газопровід в обхід України

"Адже у Європи буде менше інтересу втручатися в цю війну, і захищати нас, тому що труби немає. Без сумніву, тут є частина нашої провини. Не можна жити 26 років і думати, що все буде завжди добре, а потім дивуватися. Але є підстави припускати, що німці нашу стурбованість почули і намагатимуться допомогти. Тільки питання в тому, як допомогти", - пояснив дипломат в коментарі "РБК-Україна".

Кулеба впевнений: у такому становищі лишається всього кілька варіантів: або відмовитися від "Північного потоку-2", хоча Америка своє вирішальне слово з цього приводу ще не сказала. І другий - якщо проект "Північного потоку-2" все-таки реалізується, повинні бути юридичні гарантії:

Популярні новини зараз

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Новою "обраницею" Узєлкова після розлучення з Боржемською стала багатодітна фітнес-мама: "Плакала і принижувалася"

Вчителі показали найсмішніші відповіді школярів на ЗНО-2021: "Китай заснував локшину"

Показати ще

Північний потік-2: схема будівництва

"Не зразок Будапештського меморандуму, а конкретні міждержавні угоди. І не двосторонні, а тристоронні - між Німеччиною, Україною і Росією на предмет, наприклад, того, що обумовлені конкретні обсяги газу Росія за будь-яких обставин транспортує через українську систему", - пояснив він.

Будівництво Північного потоку-2

Днями Держсекретар США Майк Помпео заявив про завдання не допустити поставок газу в Європу через "Північний потік-2". Таке твердження було озвучено під час його виступу на засіданні комітету по закордонних справах палати представників США.

Американська сторона стверджує, що завдання Вашингтону - надати країнам Старого світу інші джерела газу, у тому числі через Кавказ.

Газопровід в обхід України

"Ми зобов'язані продовжувати чинити тиск, щоб "Північний потік-2" не був запущений. Ми не можемо допустити ще більшу залежність ЄС від російського газу. Ми повинні не допустити варіант, коли Росія зможе досягти своїх цілей завдяки цій залежності", - сказав Помпео .

Дивіться: Загроза санкцій США через "Північний потік-2": реакція ФРН

Як повідомляв портал "Знай.ua", спливли невідомі подробиці про знищення росіян у Сирії.