На думку політолога Петра Олещука, вперше за три роки зустрічі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та глави МЗС РФ Сергія Лаврова немає нічого дивного.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Загальна логіка досить очевидна. Ця історія почалася кілька тижнів тому, тоді була досить голосна, з інформаційної точки зору, зустріч у форматі Путін-Медведчук. Після неї було зроблено низку важливих заяв. Зокрема, про те, що є принципова згода на обмін полоненими у форматі «всіх на всіх»». Це важливо, тому що це один з основних пунктів Мінських угод», - заявив Олещук в ефірі «Радіо Свобода».
Петро Олещук звертає увагу, що мандат на проведення переговорів Медведчук отримав від президента України. «Відомо, що за підсумками цієї зустрічі Путін вперше офіційно по телефону провів розмову з керівництвом ОРДЛО. Далі Медведчук дав інтерв'ю «Комсомольській правді», у якому розповів, що співпрацює з Адміністрацією президента України, відповідно, має мандат», - пояснив політолог.
В ефірі «Радіо Свобода» Петро Олещук конкретизував, що переговори щодо обміну полоненими проходять в контексті процесу по виконанню Мінських угод. «Процес рухається далі. Участь самого Медведчука, напевно, є невипадковим, тому що він був автором одного з мирних планів на основі Мінських угод, причому дуже цікавого в плані послідовності виконання цілей. Зокрема, цей план передбачав прийняття Україною низки законів про амністію, проведення виборів, про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей і закріплення цього статусу в Конституції. Тобто, сама участь Медведчука в процесі – це своєрідний месидж щодо майбутнього Мінських угод», - заявив Петро Олещук.
«Мало хто звернув увагу, що буквально півтора тижні тому відбулося засідання в офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини, на якому обговорювалося питання закону про амністію. Цей закон фактично запускається у політичний процес, але не через механізм Верховної Ради, а через офіс уповноваженого з прав людини», - зауважив політолог.
Політолог пояснює, що всі перераховані події, включаючи зустріч Клімкіна і Лаврова – це наслідок того, що в результаті зустрічі Медведчук-Путін відбулися серйозні зрушення в справі обміну полонених.
«Тому з урахуванням цих подій, напевно, немає нічого дивного в цій зустрічі, тому що сталися серйозні зрушення в напрямку обміну полоненими», - резюмував політолог Петро Олещук, виступаючи в ефірі «Радіо Свобода».