До генпрокурора України Юрія Луценка звернулися троє американських сенаторів-демократів. Вони попрохали його роз'яснити інформацію NYT про блокування розслідування щодо Манафорта.

На офіційному сайті Сенату США було опубліковано текст відкритого листа cенаторів Роберта Менендеса, Патріка Легі і Річарда Дурбіна.

"Ми висловлюємо занепокоєння з приводу інформації про те, що ваше відомство здійснило кроки, які перешкоджають розслідуванню спецпрокурора США Роберта Мюллера", - пишуть вони.

Американські сенатори відмітили, що незважаючи на політику, двостороння співпраця в юридичних питаннях повинна розширюватися. Вони додали, що розслідування справи Мюллера посприяє викриттю корупційних схем часів Януковича.

"Спільне розслідування справи Манафорта має значення не тільки для розслідування Мюллера, але й для викриття корупційних схем часів президентства Віктора Януковича", - підкреслили сенатори.

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Менендес, Легі і Дурбін сформулювали три питання щодо інформації про замороження чотирьох справ:

  • Чи дійсно ГПУ здійснювала такі кроки? Якщо так, чому?
  • ​Чи звертався хтось з адміністрації Трампа із закликом до українського уряду не співпрацювати з Мюллером?
  • Чи обговорювалася тема розслідування Мюллера між українськими і американським урядами та під час зустрічі президентів Порошенка і Трампа у Нью-Йорку у 2017 році?

​Як відомо, у виданні NYT був оприлюднений матеріал, у якому йшлося про те, що Україна заморозила розслідування чотирьох справ, пов'язаних із колишнім главою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.

На цю заяву відреагували в The New York Times. Там ситуацію пояснили так: українські чиновники побоюються образити Трампа і втратити як фінансову підтримку США, так і постачання американської зброї.

Євген Єнін, заступник генпрокурора України, заявив, що до ГПУ не надходили звернення спецпрокурора ФБР Роберта Мюллера щодо розслідування у справі колишнього глави виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

Крім того, ГПУ оприлюднила копію відповіді "The New York Times", у якій йдеться про те, що "було надано інформацію щодо стану розслідування кримінальних проваджень, за виключенням відомостей досудового розслідування, які відносяться до таємниці слідства і можуть бути розголошені лише з письмового дозволу слідчого або прокурора у визначеному ним можливому обсязі".

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", виявилося, що Манафорт працював на Януковича, зокрема, щоб дискредитувати Юлію Тимошенко.