Торги на міжбанку в п'ятницю почалися з середньозваженого курсу 26,35 гривні за долар, що на 19 копійок менше, ніж у четвер. У другій половині дня долар ще більше втратив у ціні, тому міжбанк закрився за середньозваженим курсом 26,3 гривні за долар. 30 березня було зареєстровано 540 угод на 394 мільйони доларів.

"Коливання на міжбанку в досить широких діапазонах пояснюються валютними спекуляціями. Їх здійснюють банки, які мають первинну інформацію від НБУ. Що кожен день збирається чи не збирається робити регулятор на валютному ринку: буде виходити з інтервенціями чи ні, а якщо буде – то в яких обсягах. Власники банків, що володіють такою інформацією, спекулюють на курсі, заробляючи кожного торгового дня десятки мільйонів гривень, - каже голова Комітету економістів України Андрій Новак.

За словами експерта, стратегічно уряд разом з Нацбанком заклав девальвацію гривні в бюджеті на цей рік як мінімум до 30,1 гривні за долар на кінець року. Як вони це будуть реалізовувати, якими темпами – спрогнозувати важко.

Оскільки на початку року було незначне зміцнення гривні, то далі, після Великодніх свят, враховуючи план девальвації, очевидно, нас чекає відновлення знецінення гривні – незважаючи на те, що вже два роки в нас немає причин для девальвації національної одиниці. По-перше, є досить збалансована зовнішня торгівля. Плюс – надходить валютна зовнішня допомога в Україну з різних джерел. І кожен рік наші працівники тільки за офіційними каналами переводять великі суми. Як результат – зведений баланс за підсумками 2017 року становить плюс 2,5 млрд доларів.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Але при всьому цьому гривня штучно девальвується. Чому? Влада це робить для наших експортерів, головних фінансово-промислових груп. Для експортерів чим дорожче валюта, тим краще. Тому що доходи вони отримують у валюті, а витрати на території України – гривневі. Не нарощуючи або навіть скорочуючи виробництво, при девальвації гривні вони мають великі доходи в гривневому еквіваленті.

"Пояснювати ж девальвацію наша влада дуже добре навчилася. Досі чули багато анекдотичих заяв, типу, гривня падає, тому що весна прийшла, чи тому, що пенсіонери скуповують валюту. Зараз відновлення девальвації будуть пояснювати тим, що затримався транш МВФ, а разом з ним – і транш ЄС", - зазначає Новак.

"Курсові гойдалки" - що буде з гривнею?

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що курси валют в Україні сформують за новими правилами.