Закон про блокування сайту без судового розгляду вже встигли охрестити "диктаторським". Документ авторства Пашинського серед інших, як виявилося, відкрито підтримав син президента України Олексій Порошенко, віддавши свій голос за нього.

Диктаторський закон проти свободи слова

Як відомо, законопроект, який в Національній спілці журналістів назвали "диктаторським", дозволяє заблокувати будь-який сайт в Україні на 48 годин лише за рішенням слідчого. Тобто, навіть без суду і слідства.

Документ вже викликав різку реакцію у багатьох журналістів і правозахисників. Проте, документ все ж протягли до сесійної зали. При цьому навіть не обговоривши його з профільними спільнотами, яких він торкнеться - ЗМІ та сфери інтернет-послуг.

Більш того, ціла низка експертів заявили, що в законі закладені механізми не блокування сайтів - а повного відключення анонімності. Сьогодні, 5 липня, за включення до порядку денного скандального законопроекту проголосували 158 нардепів, в тому числі і син президента України Петра Порошенка - Олексій Порошенко.

Повторення сценарію Януковича

Свого часу цей документ порівняли з іншим, не меш суперечливим, який намагалися просувати ще за часів перебування при владі колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Популярні новини зараз
Комунальники встановлюють нові тарифи з 1 травня: кому приготуватися до подорожчання Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Законопроект №6688 авторства Сергія Пашинського вважали прямим наступом на демократію і свободу слова. Його головна мета – нібито надати чинній владі зброю, за допомогою якої у передвиборній гонці, яка вже почалася, можна відключити ресурс будь-якого з опонентів, причому зробити це дуже швидко.

Дивіться: Ухвалення закону 6688 може привести до згортання прав і свобод громадян

Як повідомляв портал "Знай.ua", депутати підтримали документ "6688", який левова частка експертів вважає відкритим тиском на свободу слова в Україні. Комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони схвалив проект закону про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Як відомо, депутати рекомендували Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні, а після - повернути документ на доопрацювання. Деякі норми в даному законопроекті викликали чимало критики.