У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 8224, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті на мовному ґрунті.

Про це повідомив автор даного законопроекту, засновник політичної партії «ОСНОВА» Сергій Тарута.

«У зв’язку з наближенням виборів в Україні знову активізувалося маніпулювання на темі мовного питання. Політики або кандидати в політики маніпулюють свідомістю громадян України мовними питаннями, намагаючись залучити електоральну підтримку в свою користь за рахунок навмисного поляризації думок людей, в тому числі і з питань державної мови», – зазначив Сергій Тарута.

Народний депутат також додав, що вважає за необхідне прийняти даний законопроект для того, щоб не допустити розпалювання ворожнечі політиками на мовному ґрунті.

«Підготовлений мною законопроект спрямований проти будь-яких маніпуляцій на мовному ґрунті. Також він дозволить ввести відповідальність для політиків, які, заради досягнення своїх корисливих інтересів спекулюють на мовному питанні, прагнучи розділити Україну і налаштувати наших громадян, один проти одного», – резюмував Сергій Тарута.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Так, законопроектом пропонується внести ряд змін до вже діючих законів про вибори, а також до Кримінального кодексу України.

Зокрема, статтю 161 КК «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» пропонується доповнити відповідальністю за умисні дії, спрямовані на розпалювання ненависті на мовному ґрунті. Порушення даної статті КК передбачає штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років або без такого.

Законопроект № 8224 був зареєстрований в Раді 3 квітня.

Зараз він переданий на ознайомлення до шість профільні комітети Верховної Ради, за підсумками якого буде ухвалено рішення – чи виносити документ на голосування в парламент.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Порошенко та Меркель сіли за стіл переговорів.