Російський "Газпром" у разі спільного російсько-німецького співробітництва зі спорудження "Північного потоку-2" отримає абсолютну монополію на східному напрямку постачання газу в Євросоюз.

Про це стало відомо завдяки заявою президента Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайла Гончара.

За його словами, Кремль саме цього і домагається, оскільки це дозволить Росії маніпулювати напрямками, обсягами і цінами на паливо, а також карати країни ЄС за неправильну поведінку.

"Наприклад, можна виключити з транзиту не тільки Україну, але і Польщу. Кого відповідно заохочувати за хорошу поведінку, наприклад, Німеччину, транспортуючи все через систему північних потоків, але якщо до влади в Берліні прийдуть ті, хто не подобається Кремлю, то можна і "прикрутити кран", – заявив Гончар.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Експерт зазначає, що саме українська ГТС показала свою надійність, оскільки п'ятий рік Україна перебуває під російською агресією, а система транзиту газу в Європу працює без збою.

"Останній бліц-криза – підтвердження того, адже "Укртрансгаз" компенсував з власних ресурсів поставки газу в ЄС після того, як "Газпром" знизив на 20% тиск на вході в ГТС України", – резюмував Гончар.

"Газпром" заявив про своє рішення не починати постачання блакитного палива в Україну і повернув отриману передоплату. Також російський монополіст на 20% знизив тиск у газопроводах на своїй стороні системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам з метою демонстрації того, що Україна нібито є ненадійним транзитером.

Як повідомляв портал "Знай.uа" глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розповів, які регіони максимально зменшили споживання газу. Про це він написав у Facebook. Судячи з інформації голови компанії, у трійці лідерів - Кременчук (-35%), Дніпро (-32%), Миколаїв (-21%). Київ зменшив споживання газу на 15%. В середньому по Україні споживання газу зменшилося на 14%.