Питання амністії бойовиків стало одним із найбільш спірних для суспільства, але практика доводить, що 80% із них готові скласти зброю і перейти на нашу сторону.

Відповідну думку в коментарі "Апострофу" висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Він підкреслив, що українські підрозділи та спецслужби активно працюють у цьому напрямку, але точну кількість найманців на Донбасі поки що не можна визначити.

"Усім відоме прислів'я, що загнаний в кут щур стає небезпечним. Так у мене питання: а чи варто цю щура заганяти в глухий кут і нариватися на ще більшу небезпеку?", - вважає Тука.

На думку заступника міністра, слід враховувати досвід інших країн, наприклад Колумбії та Ірландії. Втім, питання амністії – виключно індивідуальне і розглядати його як масове явище не варто:

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

"Вчорашній бойовик, який переходить лінію розмежування і здається СБУ, є джерелом інформації. Ким би він не був - водієм, кур'єром, кухарем - не має значення! У будь-якому випадку, він знає безліч корисних деталей, які нам необхідно знати", - додав він.

За словами Туки, у такий спосіб українська розвідка може швидше дізнатися, що задумали на стороні противника та хто віддає накази.

Як повідомляв портал "Знай.ua", комбат розкрив очі спостерігачам ОБСЄ.