Повномасштабну агресію Росії стримує газове питання.

Цю інформацію повідомила Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, в ефірі "5 каналу".

За словами Зеркаль, питання безпеки України - це газове питання.

"Питання ГТС – це питання нашої безпеки, бо, справді, для нас існування цього маршруту постачання газу в Європу є певним чинником гарантування невторгнення Путіна повністю у військовому режимі на територію України. І це те, що дуже слабко розуміють європейці. Принаймні, вони кажуть, що це не дуже розуміють", – розповіла вона.

Як говорить заступник міністра, існування альтернативних газових маршрутів може становити загрозу Україні.

Популярні новини зараз
Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку" Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом
Показати ще

"Водночас, існування альтернативних маршрутів знімає цей запобіжник. І що станеться – ніхто не знає", – наголосила заступник міністра.

Крім того, вона розповіла, що позиція Меркель стосовно "Північного потоку-2" уже не така категорична.

"Після створення в Німеччині нової парламентської коаліції можна говорити про те, що позиція канцлера Ангели Меркель не така категорична щодо "Північного потоку-2". Вона розуміє, що її партнери по коаліції дуже в цьому зацікавлені. Вона розуміє всі привабливі сторони існування цього "Північного потоку", а тоді фактично весь крупний хаб, тобто ринок газу - буде в Німеччині", – зауважила Зеркаль.

Нагадаємо, що проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Польща, країни Балтії та Данія проти будівництва "Північного потоку - 2". Вони запевняють, що він збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Відомо, що лише дві країни - Німеччина та Фінляндія - видали повний комплект дозволів на будівництво "Північного потоку-2".

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Німеччині почалося будівництво спірної ділянки газопроводу "Північний потік-2". Цю інформацію повідомив 3 травня представник дочки "Газпрому" - компанії Nord Stream, пише DW. Представник Nord Stream уточнив, де саме побудують ділянку, як і на якій площі.