Останні заяви учасників переговорного процесу з обміну полоненими в гуманітарній підгрупі свідчать про те, що розблокування обміну під загрозою зриву. У такій ситуації потрібно щось міняти в самому процесі, вважає політолог Олена Броницька.

З вересня 2016 року в обміні полоненими немає ніяких зрушень, нагадала експерт. У той же час розпочата в березні нинішнього року верифікація (перевірка) утримуваних обома сторонами осіб свідчить про те, що у сторін є чимало труднощів насамперед в комунікації.

"Якщо вірити уповноваженій президента Ірині Геращенко, робоча група на днях успішно завершила процес верифікації, навіть кілька разів. Так, 12 травня І.Геращенко відрапортувала у Facebook, що верифікація завершена. 16 травня перший віце-спікер ВР ще раз повідомила про завершення верифікації. Нарешті, 18 травня парламентарій ще раз відзвітувала про завершення процесу. Отже, ... можна переходити безпосередньо до складання остаточного списку і обміну. ​​Але навіть поверхневий моніторинг свідчить, що це неправда", - зазначила Броницька.

В цей же час, уточнила експерт, представники ОРДО категорично заперечують завершення процесу верифікації.

"Офіційний Київ навмисно створює перешкоди і вигадує щоразу нові відмовки, щоб не проводити верифікацію 236 осіб, з яких 159 осіб українська сторона підтверджує, а по 77 людям інформація відсутня. ... представники України не можуть надати достовірну інформацію про цих осіб. Можливо, цих людей вже немає в живих", - заявила представник ОРДО Дар'я Морозова.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Про відсутність результатів у співпраці з українською стороною, за словами політолога, повідомляла і "помічник повноважного представника "ДНР"" Вікторія Талакіна.

"Несподівано, але заяви про завершення верифікації спростував представник ОБСЄ в тристоронньої контактній групі в Мінську Мартін Сайдік, який висловив надію на те, "що сторони дійсно зближуються", і додав: "Ми наблизилися, я це можу сказати з гордістю, до завершення процесу верифікації"", - цитує Сайдіка політолог.

Крім того, представники ОРДЛО, за словами Ірини Геращенко, не бажають вести переговори з обміну ні з ким, крім Віктора Медведчука, спецпредставника з гуманітарних питань в ТКГ.

"А сам Медведчук 25 травня чітко дав зрозуміти, що верифікація не завершена", - уточнила експерт.

У ситуації, що склалася, вважає Броницька, розбіжності у гуманітарній підгрупі ставлять під загрозу процес обміну і повернення полонених додому.

"У наявності конфлікт думок в складі підгрупи з гуманітарних питань, який і надалі буде гальмувати переговори щодо обміну полоненими. Повернення українських полонених з Донбасу знову під загрозою. Потрібно щось міняти в цьому процесі", - вважає Олена Броницька.