Нещодавно стало відомо про те, що комітет з питань асигнувань Палати представників Конгресу США пропонує збільшити в бюджеті 2019 кошторис допомоги, що надається Україні через програми Державного департаменту і Пентагону.

Про це повідомили в посольстві України в США.

"Комітет з питань асигнувань Палати представників Конгресу США затвердив власний проект "Закону про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2019". В межах документу кошти, які пропонується виділити на допомогу Україні в сфері безпеки, в тому числі летальну зброю оборонного характеру, визначені в обсязі $ 250 млн.

Популярні новини зараз
Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

Ця сума на $ 50 млн перевищує асигнування для відповідних програм підтримки України, затверджених в консолідованому законі про бюджетні асигнування на 2018 рік ", - йдеться в повідомленні на сторінці посольства в "Фейсбук" в п'ятницю ввечері.

Відзначається, що в представленому проекті "Закону про асигнування Державного департаменту, зарубіжних операцій і суміжних програм на 2019 фінансовий рік" кошторис допомоги Україні по лінії зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів і причетних агентств визначено в сумі $ 441 млн, що більш ніж $ 20 млн перевищує відповідні асигнування 2018 року.

"Таким чином, сукупний обсяг коштів, які можуть бути виділені для підтримки України в 2019 бюджетному році, становить $ 691 млн, що більш ніж $ 70 млн більше, ніж передбачено асигнувань поточного року", - сказано в повідомленні.

Для вступу в силу вищезгадані законопроекти повинні бути схвалені повним складом Палати представників, підтримані Сенатом і підписані Президентом США.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що у разі перемоги на американських президентських виборах 2008 року сенатора-республіканця Джона Маккейна замість Барака Обами Росія не змогла б анексувати Крим.

Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України, американіст Максим Ялі, коментуючи заяву Дональда Трампа про відповідальність Обами за анексію півострова, передає "Крим.Реалії".

"Я практично на 100% впевнений, що якщо б в 2008 році на виборах не переміг Барак Обама, а Джон Маккейн, Крим був би українським, і ні про яку військову агресію на Донбасі і гуманітарну катастрофу ми б зараз не говорили... З моєї точки зору, Крим навряд чи був би російським зараз, якщо б Барак Обама одразу на момент приходу до влади в 2009 році не захотів налагодити взаємини з Російською Федерацією", – зазначив експерт.