Рада Євросоюзу схвалила угоду про надання Україні стабілізаційного кредиту на суму 1 мільярд євро.

Про це йдеться у прес-релізі на сайті Ради ЄС.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

"Макрофінансова допомога — це виключна форма фінансової допомоги, яку Євросоюз надає країнам-партнерам, що мають проблеми з дефіцитом бюджетних ресурсів. Це вже третя операція фінансової підтримки України з 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро, надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році. В той же час, з виділених Євросоюзом коштів близько 600 мільйонів євро було відхилено через відмову України скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка.

"Подальша макро-фінансова допомога буде залежати від прогресу в запровадженні антикорупційних реформ в Україні та виконання умов програми співпраці між Україною та МВФ", - додали у ЄС.

Популярні новини зараз
У ТЦК потрібно і жінкам: кому з українок загрожує мобілізація після 18 травня Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще

Варто відзначити, що раніше близько 250 мільйонів доларів заклали у проекті бюджету США на 2019 рік на оборонний сектор України. Більша частина цієї суми піде на закупівлю летальної зброї.

За даними американського посольства, ця цифра на 100 мільйонів перевищує ту, яка була запропонована комітетом з питань збройних сил в поточному бюджетному році.

"Комітет з питань збройних сил Палати представників Конгресу США представив проект закону про "Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони". Сума коштів, яку пропонується виділити для безпекової допомоги Україні, у тому числі летальних видів озброєнь, визначена в обсязі 250 млн доларів, що на 100 млн доларів більше, ніж Комітет пропонував надати у поточному бюджетному році", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, до 50 мільйонів доларів із запропонованої суми планується направити винятково для надання летальної зброї оборонного характеру. Втім, це ще не все – перед остаточним рішенням не обійтися без підпису американського президента Дональда Трампа. Вже найближчим часом лідер США отримає повну версію документу, попередньо узгоджену із Сенатом.

Доведеться також зібрати необхідну кількість голосів за проект від представників Конгресу, але за даними джерел у Вашингтоні, всі палати погоджуються з ініціативою.

У законі про федеральний бюджет на 2018 рік затверджено виділення Україні більше 620 мільйонів доларів, у тому числі 200 мільйонів на модернізацію сектору національної безпеки та оборони. Витрати на оборону США, згідно з документом, збільшилися на рекордну за останні 15 років суму. Планується виділити 700 мільярдів доларів, що на 80 мільярдів більше в порівнянні з попереднім роком.

ЄС обіцяє три транші фінансової допомоги Україні, - Порошенко

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Україна ризикує розірвати стосунки із Заходом одним законом.