Катар готовий надати Україні регулярні поставки скрапленого газу.

Як розповів український президент Петро Порошенко, постачання газу можливо через термінал в Польщі, а також по турецькому маршрутом через Босфор. Президент також підкреслив, що "ці джерела постачання скрапленого газу від надійного партнера України - Катару - створять унікальні можливості підвищення нашої енергетичної безпеки".

За словами президента, переговори про постачання можуть початися вже в найближчий час. Візит до Катару стане потужним поштовхом для активізації співробітництва України з країнами Затоки і зокрема - з Катаром і Кувейтом.

Нагадаємо, що Україна закуповує газ у європейських постачальників, а ті – у Росії.

Популярні новини зараз
Молитися на індексацію не доведеться: українцям підказали, як збільшити пенсію Якщо не встигли здати в банк – радійте: монети номіналом 5 копійок можна дорого продати Зібрав долари на "чорний день" - отримай штраф: в Україні змінилися правила зберігання валюти Потрібно бути готовими: що буде з курсом долара до літа
Показати ще

Ціна на скраплений газ

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтвердило, що формульне ціноутворення має бути основним при розрахунку вартості енергоносіїв – нафти, нафтопродуктів, газу, вугілля. В умовах дефіциту це абсолютно вірне рішення. Про це пише енергетичний експерт, співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Коментуючи заяву першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова щодо заплановано переходу на формальне ціноутворення при закупівлі нафтопродуктів, експерт підкреслив його переваги перед ручним регулюванням.

За його словами, такі формули вже діють при формуванні цін на газ, вугілля та інші енергоносії. «У Мінекономіки чи не краще за всіх інших знають як діють «формули». Поряд з газової формули «Дюссельдорф плюс» існує вугільна формула «Роттердам плюс». Але вони мають більше уваги ,так як навколо них більше політики. Менше чути про формулою «Platts / Argus плюс», яку використовують для ринків нафти і нафтопродуктів, але обсяг цього ринку становить майже 5 млрд. дол.», - підкреслив експерт.

Зараз в Україні формульне ціноутворення діє для всіх видів енергоносіїв. Так, у разі природного газу діє формула Дюссельдорф+ (ціна хабі NCG + доставка до хаба в Словаччині + доставка в Україну), у разі вугілля - формула Роттердам+ (CIF ARA (Amsterdam Rotterdam Antwerp) + доставка), у разі нафти використовуються котирування Platts + премія.