Україна знайшла нову альтернативу російському газу

поділитись
Переговори про постачання можуть початися вже в найближчий час

Катар готовий надати Україні регулярні поставки скрапленого газу.

Як розповів український президент Петро Порошенко, постачання газу можливо через термінал в Польщі, а також по турецькому маршрутом через Босфор. Президент також підкреслив, що "ці джерела постачання скрапленого газу від надійного партнера України - Катару - створять унікальні можливості підвищення нашої енергетичної безпеки".

За словами президента, переговори про постачання можуть початися вже в найближчий час. Візит до Катару стане потужним поштовхом для активізації співробітництва України з країнами Затоки і зокрема - з Катаром і Кувейтом.

Нагадаємо, що Україна закуповує газ у європейських постачальників, а ті – у Росії.

Ціна на скраплений газ

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтвердило, що формульне ціноутворення має бути основним при розрахунку вартості енергоносіїв – нафти, нафтопродуктів, газу, вугілля. В умовах дефіциту це абсолютно вірне рішення. Про це пише енергетичний експерт, співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Коментуючи заяву першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова щодо заплановано переходу на формальне ціноутворення при закупівлі нафтопродуктів, експерт підкреслив його переваги перед ручним регулюванням.

За його словами, такі формули вже діють при формуванні цін на газ, вугілля та інші енергоносії. «У Мінекономіки чи не краще за всіх інших знають як діють «формули». Поряд з газової формули «Дюссельдорф плюс» існує вугільна формула «Роттердам плюс». Але вони мають більше уваги ,так як навколо них більше політики. Менше чути про формулою «Platts / Argus плюс», яку використовують для ринків нафти і нафтопродуктів, але обсяг цього ринку становить майже 5 млрд. дол.», - підкреслив експерт.

Зараз в Україні формульне ціноутворення діє для всіх видів енергоносіїв. Так, у разі природного газу діє формула Дюссельдорф+ (ціна хабі NCG + доставка до хаба в Словаччині + доставка в Україну), у разі вугілля - формула Роттердам+ (CIF ARA (Amsterdam Rotterdam Antwerp) + доставка), у разі нафти використовуються котирування Platts + премія.

Автор матеріалу: 
Александр Титаренко
Теги: 
газ, тарифи, комуналука, абонплата, Катар
ПАРЄ прийняла резолюцію з протидії російській пропаганді
0
0
06:55 26.04.2018
Надійшла нова інформація щодо минулих випробувань "Вільхи"
0
0
23:30 25.04.2018
Виробництво ракетного комплексу "Вільха" може стати масовим
0
0
19:52 25.04.2018
Суд остаточно скасував арешт нерухомості сина Авакова
0
0
18:27 25.04.2018
Така висока зарплата можлива в разі реалізації політичної програми "Доктрина-2030"
0
0
18:23 25.04.2018