У Раді Європі оцінили закон, який запустить процес реформування освітньої системи в Україні. Ряд європейських країн виступає проти його впровадження.

Про це повідомив постійний представник України при РЄ Дмитро Кулеба в Twitter. Він зазначив, що європейські парламентарії позитивно оцінили пункти реформи освіти.

"Експерти Ради Європи дуже позитивно оцінюють український реформу освіти. За ст. 7 чекаємо думки венеціанки (Венеціанської комісії - ред.). Партнери повинні знизити градус риторики", - підсумував Кулеба.

Раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич зустрічалася з генсеком Ради Європи Турбйорном Ягландом, щоб обговорити мовні норми закону про освіту.

Документ набув чинності 28 вересня, після того, як свій підпис на ньому поставив президент Петро Порошенко. У законі прописано, що освітній процес в навчальних закладах вестиметься українською мовою. Нею обов'язково мають викладати в середніх школах для національних меншин. Ця норма і викликала критику з боку кількох країн. Проти неї виступили Угорщина, Польща, Румунія, Молдова, а також Росія.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Угорські дипломати подали скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з впровадженням реформи освіти в Україні.

Реформа освіти. Як зміниться українська школа

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Румунія активно підключилася до протесту проти закону України про освіту. Дипломати вже навіть знайшли собі ще одного союзника в цьому питанні.