Ідея візового режиму із Росією поки що обмежується дискусіями серед депутатів – навіть ініціатори мають деякі сумніви щодо реалістичності такого плану.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Пропонували запровадження візового режиму з РФ вже давно. Вперше подібні заклики почали з'являтися в жовтні минулого року, після арешту у Москві українського журналіста Романа Сущенка. На підтримку постанови виступив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, але вона так і не з'явилася на порядку денному парламенту.

Нещодавно цю тему підняли знову українські нардепи, зокрема представник "Народного фронту" Андрій Тетерук. Він пояснив, що на даний час з цього приводу у ВР ведуться активні переговори, але самого рішення поки ще не ухвалили.

Деякі соратники Тетерука, як виявилося, навіть не чули про постанову. За словами нардепа Сергія Висоцького, заява колеги по фракції стала для нього несподіванкою, але особисто він підтримує таку ідею.

Популярні новини зараз
Закочуйте рукави – ще доведеться попрацювати: кого з українців не відпустять на пенсію у 2024 році Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп
Показати ще

Представники провладної фракції вважають, що на шляху до запровадження візового режиму з РФ існує кілька проблем. Наприклад, у більшості українців є родичі в Росії, а деякі – час від часу їздять туди на роботу.

На думку голови парламентського комітету ВР з міжнародних справ Ганни Гопко, проект може не зібрати необхідної кількості голосів:

"У сесійній залі ця тема останнім часом не проговорювалася", - додала вона.

Передбачили складнощі й у МЗС України. У відомстві вважають, що після введення віз доведеться збільшити штат дипломатичних установ у РФ та відповідне фінансування.

За словами колишнього дипломата Богдана Яременка, який зараз очолює громадську організацію "Майдан закордонних справ", подібні зміни можуть збільшити навантаження на персонал, який не має практики роботи із візами. Він підкреслив, що для цього доведеться купувати необхідну техніку та видаткові матеріали.

Попри те, що цього року МЗС отримало додаткове фінансування, представники відомства не планували направити його на запровадження візового режиму.

"Кремль цілком може вдатися до дзеркальної відповіді на дії Києва. Запровадження віз для подорожей до Росії або навіть примусова депортація з РФ українців, що там працюють, своєю чергою, можуть викликати значне збільшення соціального напруження в самій Україні" , - вважає виконавчий директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Як повідомляв портал "Знай.ua", депутати розповіли про наслідки запровадження візового режиму із Росією.