Влада хоче продовжувати впливати на судову систему. І реалізує це через прийняту Верховною Радою судову реформу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив в інтерв’ю Politeka Оn-line член партії «ОСНОВА», юрист Ярослав Арсірій.
Аналізуючи законопроект, який ініціює початок судової реформи в Україні, Ярослав Арсірій зазначив:
«Мене бентежить те, що цей законопроект не покращує умови учасників процесу. Він, з одного боку, зміцнює непотрібну вертикаль влади, якої не повинно бути в відношенні судової гілки влади, – від Адміністрації президента. З моєї точки зору, це якось зовсім неправильно. Ми говоримо, що ми поділяємо гілки влади. А в цьому законопроекті, чомусь, навпаки».
Так звана судова реформа, каже юрист, замість того, щоб робити систему судів прозорою і справедливою, підсилює вплив на неї виконавчої гілки влади. Хоча, за визначенням, вони повинні бути незалежні одна від одної. Крім того, що остання інстанція, яка стверджує суддів – це президент, є й інші механізми, які дозволяють Адміністрації президента впливати на кадрові призначення, на той орган, який розглядає дисциплінарну відповідальність суддів, і таким чином, втручатися в дії судової гілки влади.
«Це абсолютно суперечить заявленим нами європейським принципам побудови держави, які передбачають поділ влади», – підкреслює політик.
З іншого боку, законопроект передбачає розтягування судового процесу, хоча доцільність цієї тези сумнівна, вважає лідер партії «ОСНОВА».
«Думаю, будь-яка людина, звертаючись до суду, хоче швидше отримати рішення. Правда? Ви хочете отримати відповідь, хто має рацію. Але, на жаль, нова закладена в цьому кодексі формула розтягує цей процес. І якщо раніше справа була, наприклад, в адміністративному суді, тобто коли ви заперечуєте дії державного органу, в середньому слухалася до двох років, то тепер вона буде п’ять років слухатися. Кому від цього краще? Вам – ні, вам точно не краще», – каже Ярослав Арсірій.
Про мотиви того, ким і з якою метою була введена дана норма в законопроект, юрист висловився так:
«З моєї точки зору, це суміш непрофесіоналізму, який, на мій превеликий жаль, вже дуже сильно поширився серед представників діючої влади. Не знаю, з яких причин, але це факт, з яким, думаю, не тільки ви погодитеся, але і більшість наших телеглядачів. Ну і, з іншого боку, це як і раніше бажання впливати на ті процеси, які проходять в судах. Тому що як це так, якщо влада перестане на це впливати, напевно, вона буде вже не така сильна, як їй би хотілося. А по-іншому вони мислити не можуть. Вони не хочуть мислити в категоріях європейської держави. Вони звикли мислити в категоріях системи, в якій виховувалися – пострадянської».
Дивіться: Ярослав Арсірій, член партії "Основа", про судову реформу в Україні
Як повідомляв портал "Знай.ua", Венеціанська комісія розкритикувала судову реформу.