На думку економіста, голови експертно-аналітичної ради при Українському аналітичному центрі Бориса Кушнірука, встановлення ціни на енергетичне вугілля нижче ніж за формулою «Роттердам+» призведе до додаткового навантаження на державний бюджет. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Собівартість практично всього енергетичного вугілля, яке видобувається на державних шахтах, значно дорожче ціни на нього на зовнішніх ринках. Тому, якщо встановлювати в адміністративному порядку ціну на вугілля на умовах нижче «Роттердам+», тоді би ці шахти були ще більш збитковими, і ще більше би довелось платити з державного бюджету на їх утримання. Якщо за це додатково платилось би з державного бюджету, тобто наших з вами кишень, тоді ця нижча ціна на вугілля, за логікою шанованого пана Геруса, вже не була такою злочинною», - зазначає Брис Кушнірук, опонуючи відомому критику формульного ціноуторення Андрію Герусу.

«А можливо пан Герус вважає, що ціна на вугілля, яке видобувається на приватних шахтах, має бути нижчою за ціну на вугілля на державних шахтах? Тобто повинна визначатися в режимі ручного управління, як це було за часів, коли він був членом НКРЄКП, і задовго до того. З відповідними занесенням хабарів членам НКРЄКП. Насправді, ціна на вугілля повинна бути прив'язана саме до ціни на зовнішніх ринках з урахуванням витрат на його постачання в Україну. Державні та приватні шахти мають продавати його на рівних умовах. Якщо вони не спроможні це забезпечити, то повинні продаватися більш ефективному власнику або ліквідовуватися», - стверджує експерт.

Формула «Роттердам+» - неформальна назва затвердженої постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2016 методології формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії. Відмова від «ручного» встановлення тарифів на електроенергію та перехід на прозору методику є зобов’язанням України в межах Угоди про Асоціацію з Європейським Співтовариством (ст. 269).

Формула «Роттердам+» ніяк не пов'язана з тарифами для населення. Вона впливає на тарифи для непобутових споживачів (підприємств, організацій, установ). Графік підвищення тарифів для населення був розроблений і затверджений НКРЕКП більш ніж за рік до введення формульного ціноутворення на вугілля (26 лютого 2015-го). За даними НКРЕКП, тарифи на електроенергію для населення в Україні є найнижчими в Європі.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще