Використання даних світових бірж відповідає закону "Про ціни і ціноутворення". До такого висновку прийшли учасники засідання з представниками міністерств і відомств за дорученням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, пише Delo.UA з посиланням на прес-службу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіністерства економічного розвитку і торгівлі. Після критики деяких експертів і депутатів єдиної політики ціноутворення на енергоресурси, прем'єр міністр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам розібратися, в тому числі, з формулою ціноутворення в тепловій енергетиці.
У зв'язку з цим, віце-прем'єр-міністр Степан Кубів провів нараду з віце-прем'єром Володимиром Кистионом, міністром энергоуглепрома Ігорем Насаликом, головою НКРЭКУ Дмитром Вовком, головою регуляторної служби Ксенією Ляпіною, представниками Мінекономрозвитку і ГФС.
«Учасники засідання прийшли до висновку, що використання даних світових бірж, у тому числі — API2, є раціональною практикою. Тим більше, що ст. 4 Закону «Про ціни і ціноутворення» говорить про те, що ціни на внутрішньому ринку повинні орієнтуватися на рівень цін на світовому ринку», - пише видання.
Як повідомлялося, постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2016 затверджений "Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії", згідно з якою ціна вугілля розраховується за принципом: "середньозважений за 12 місяців індекс API2 (порт Роттердам) доставка та перевалка – дисконт на різницю в калорійності між імпортними та українським вугіллям".
Антимонопольний комітет 26 вересня 2017 року організував круглий стіл:
«Шляхи вирішення проблемних питань, що стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії. Перший заступник голови АМКУ Марія Ніжнік завила, що ціна на вугілля повинна бути ринковою і однаковою як для українських шахт, так і для імпорту.