Викуп акцій «Київенерго» містом замість передачі власності на баланс КП «Київтеплоенерго» міг би зробити розведення з поточним орендарем в особі ДТЕК цивілізованим, і дозволило б уникнути тривалих судових розглядів в майбутньому. Про це в інтерв'ю заявив Олександр Сігал, Віце-президент Міжнародної асоціації термоенергетичних компаній, заступник голови Державного координаційної ради з підтримки та розвитку промислової та муніципальної енергетики.

За словами експерта, чиновники не готові брати на себе відповідальність, викуповувати акції компанії і, тим самим, компенсувати невід'ємні інвестиції, вкладені ДТЕК в теплові мережі. «Але міська влада в особі депутатів вважає, що розведення повинне йти через ланцюг судів. Ні депутати, ні КМДА не готові платити ці гроші без рішення суду. Якби заходив замість одного інвестора інший, то, напевно, вони б могли між собою спілкуватися. Зараз ситуація склалася таким чином, що передача активів йде в комунальну власність, а в рамках цього жоден з чиновників не готовий взяти відповідальність на себе і підписати без рішення суду».

Олександр Сігал також підкреслив, що на даний момент немає реальних інвесторів, готових вкладати кошти в теплові мережі міста. «Генеральна ідея, яка ґрунтувалася на припущенні, що якщо тепломережами керував ДТЕК, то, мабуть, це приносить великі доходи, і відразу вишикується черга інвесторів, які будуть боротися за те, щоб в наші системи теплопостачання, - на жаль, ця ідея виявилася помилковою. Грубо кажучи, інвестору потрібно чесно сказати, що інвестований їм долар, фунт або євро не повернеться ніколи. Не кажучи вже про прибуток. Як ви розумієте, знайти інвестора, готового просто щорічно зі своєї кишені дотувати нашу систему опалення, принципово неможливо», - сказав він.

При цьому, на його думку, іноземну компанію, що управляє, залучити всі
таки можна. «Одна справа - інвестор, який взяв це в оренду, в концесію, сам інвестує і сам цим керує. Є інша концепція - це коли вони хочуть, щоб все залишилося в муніципальній власності, муніципалітет щорічно давав гроші і інвестував в цю свою власність, а іноземна компанія заходить як керуюча компанія. Є французькі, фінські і інші компанії, які готові зайти і управляти нашими муніципальними грішми. Тобто, коли муніципалітет за рахунок наших з вами податків або підвищення наших тарифів ці гроші буде давати керуючій компанії, а та в свою чергу буде приймати рішення: що купувати, яке обладнання міняти і скільки за нього платити. Тобто, одна справа інвестувати свої, інша справа - керувати чужими. Охочих управляти чужими дуже багато», - заявив Олександр Сігал.

Нагадаємо, 26 квітня завершується договір оренди теплового комплексу
Київенерго. Столична влада неодноразово заявляла, що планує залучити до управління тепловим блоком Києва закордонного інвестора. На думку ряду експертів, можливі судові позови з колишнім орендарем тепломереж, які вимагають компенсації своїх інвестицій, може відлякати потенційних інвесторів.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Як раніше заявляв керівник відділу досліджень Concorde Capital Олександр Паращій, якщо керуючи тепловим блоком Київенерго, компанія ДТЕК інвестувала кошти в модернізацію мереж, то при розірванні договору, згідно з українським законодавством, компанія має право вимагати відшкодування.