Народні обранці через помилку не змогли внести в закон про КСУ поправку, що забезпечує таємне голосування за уповноваженого з прав людини. Проголосувавши за "не ту" поправку, депутати зробили процедуру голосування за омбудсмена відкритою.

При голосуванні поправок до закону про Конституційний суд України депутати допустили помилку, яка створила невизначеність у процедурі обрання уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Під час обговорення і голосування за поправки до законопроекту виникла плутанина: депутат Ольга Червакова, коментуючи 536 поправку, заявила, що процедура обрання омбудсмена повинна бути таємницею, оскільки відкрите голосування створить можливість політичного впливу на омбудсмена.

"Поправка повертає процедуру таємного голосування уповноваженого з прав людини", - зазначила вона.

Після її заяви за поправку проголосували 227 депутатів. Однак, пізніше з'ясувалося, що 536 поправка стосується іншого, а саме процедури звернення уповноваженого в КСУ.

Інформацію про помилку підтвердив журналістам депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.
"Червакова озвучила одне, але названа нею поправка стосувалася зовсім іншого. Те, що мала на увазі Червакова - це 547 поправка. Але вона не знайшла підтримки", - вказав він.

За словами депутатів, таким чином закон привели у відповідність з рішенням КСУ, згідно з яким всі голосування Ради мають бути відкритими.

"Таким чином, у ВР не буде жодного таємного голосування, як того вимагає рішення КС", - вказав Ємець.

У той же час, депутати від БПП і "Батьківщини" стверджують, що процедура відкритого голосування за омбудсмена - вигідна "Народному фронту", який буде висувати на цю посаду Людмилу Денисову.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у залі Верховній Раді сталася чергова бійка. Цього разу побились народний депутат Єгор Соболєв та лідер парламентської фракції "Радикальна партія" Олег Ляшко.