Окрім ратифікаційних законів, постанов про призначення позачергових виборів та перейменування місцевих державних адміністрацій, з майже 300-т ухвалених на цій сесії законів тільки деякі заслуговують на увагу. Робота Парламенту за останні півроку це, переважно, неактуальні законодавчі ініціативи, а також затягування розгляду законопроектів, пов‘язаних з реформами. Інтенсивність же роботи парламенту носить штучний (піарний) характер і є далекою від поняття законотворчої продуктивності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак вважає політолог Олександр Федоренко, коментуючи результати роботи народних депутатів ВРУ в ході 6 сесії VIII скликання.
Федоренко звернув увагу на те, що з лютого по середину липня 2017 року народні обранці спромоглися прийняти 278 законодавчих акти. З них кількість соціально очікуваних (катастрофічно необхідних) й політично вагомих законопроектів досить скромна.
"Серед майже 300-т ініціатив на увагу заслуговують менше десяти. Це, наприклад, Закон України "Про ринок електричної енергії", " Про оцінку впливу на довкілля, "Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України" і звісно, останній з прийнятих депутатами, "Про Конституційний Суд України". Ще декілька законів мають допомогти розвитку нашої національної культури, і це також надзвичайно важливо, адже культура протягом останніх десятирічь розглядалася виключно за «залишковим принципом». Маю на увазі Закони " Про Український культурний фонд" та "Про державну підтримку кінематографії в Україні" , - зауважив політолог.
Федоренко також звернув увагу на прийняття Закону України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних», хоча погляди суспільства на його актуальність є неоднозначими: є ті, хто вбачає в цьому моду на запровадження й створення е-реєстрів усіх видів, і ті, хто дійсно вважає що таким чином можна зупинити корупцію з відкупами від служби в армії. Одним з популярних законопроектів є прийнятий у травні Закон України «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки».
«В принципі це все, що заслуговує на увагу виборців», - вважає Федоренко.