Таку думку висловив політолог Петро Охотін, коментуючи висловлювання генерального прокурора, щодо перевірки декларації опозиційного депутата, нагадавши, що народні обранці апріорі не можуть мати бізнесу, в тому числі й закордоном в силу конституційних обмежень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Інформаційна кампанія проти С.Рибалки має доволі давню історію, яка більше пов’язана із вендетою старих бізнес партнерів та з боку правоохоронців нагадує певне політичне переслідування, як одного із донорів Радикальної партії.
В той же час, останні заяви Генерального прокурора, більш за все пов’язані із недобросовісним виконанням завдань його персоналу або їх "незрозумілій" вмотивованості тримати напругу у даній справі" - зазначив Охотін.
"Генеральний прокурор повинен бути націлений на резонансні справи та повернення мільярдів до казни України, вкрадених режимом Януковича та його спільниками, але не на реалізації замовних кейсів проти окремих осіб, навіть якщо це депутати опозиційних фракцій.
Амбіції Луценко набагато вищі бізнесових чи особистих міжусобиць і повинні бути націлені на реальний гучний результат, народне визнання та політичний капітал, ніж на політичні розборки чи замовні справи" - додає експерт.
"В суспільстві склалась чітка соціологічна тенденція, коли населення має високий запит на посаду корупціонерів найвищого рівня і політик, чиновник який реалізує даний запит, зможе отримати надзвичайно високий рейтинг довіри.
Імідж переможця корупції у майбутньому можна буде конвертувати у політичні посади. Тому такий виклик сьогодні стоїть і перед Назаром Холодницьким, і Юрієм Луценко, і Артемом Ситником. В той же час, корупціонери, які отримали публічний осуд та кримінальні справи, повернутись в політику уже не зможуть, як то Мартиненко, Оніщенко чи Насіров" - підкреслив Петро Охотін.
Нагадаємо, що С.Рибалка спростував твердження Ю.Луценка про його декларацію з публікацією офіційного листа ГПУ, яка закрила кримінальне провадження, відкрите в рамках перевірки декларації нардепа.