Критика АМКУ вимоги до операторів лотерей, які відображені в Ліцензійних умовах, щодо 10-ти річного досвіду роботи на ринку не має під собою ані законодавчого, ані практичного підґрунтя, і фактично заперечує загальноприйняті європейські практики. Про це у своїй статті для «РБК-Україна» написав кандидат юридичних наук, експерт лотерейного ринку Ігор Галицький

«Ключовим пунктом, який викликав незадоволення АМКУ, стала передбачена Законом «Про державні лотереї в Україні» вимога щодо 10-тирічного досвіду випуску та проведення державних лотерей на лотерейному ринку України. Варто нагадати, що представлений на розгляд проект Ліцензійних умов Мінфіну є нормативним актом, що приймається на основі і на виконання законів, зокрема, закону про державні лотереї. Положення цього закону повинні бути відображені в Ліцензійних умовах, в інакшому випадку Мінфін не зможе ні вимагати від здобувача ліцензії підтвердження виконання вимог закону, ні відмовити у видачі ліцензії з підстав відсутності досвіду у 10 років», - зазначив експерт.

Також Галицький перерахував наслідки виключення вимоги щодо десятирічного досвіду з ліцензійних умов.

«В такому разі лотерейну ліцензію отримають десятки компаній, а Мінфін буде витрачати ресурси на судові процеси на доведення того, що ліцензіати не відповідають Закону. На даний момент, у провадженні перебувають декілька судових справ у звʼязку із відмовою Мінфіну у розгляді документів на здобуття ліцензії. Складно навіть уявити, скільки судових справ може бути за відсутності підстави для відмови у видачі ліцензії», - підкреслив він.

Як зазначив експерт, модель, яка передбачає монополію однієї компанії, яка працює на лотерейному ринку протягом тривалого часу є нормою світової практики.

Популярні новини зараз

Українські "боги війни" підготувалися до зустрічі з окупантами: "Завжди потужно"

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

«Наприклад, монополія наявна у Великобританії, Франції, Угорщині, Польщі, окремих німецьких землях та ін. країнах ЄС. Статистично у більшості країн Європи випуск та розповсюдження лотерей здійснюється єдиним оператором державних лотерей із досвідом у десятки років. У звʼязку із тим, що представники АМКУ повинні чітко усвідомлювати законність зазначеної норми та наслідки її не застосування, виникає логічне запитання щодо мотивів заперечення очевидного», - резюмував Галицький.