У тому випадку, якщо б Російська Федерація не вторглася в Придністров'я, Грузію та Україну, Північноатлантичному альянсу не довелося зміцнювати свою військову присутність.

Про це на міжнародній конференції зі стратегічних комунікацій НАТО в Празі розповів генерал Петро Павел.

"Якщо б Росія не вторглася в Придністров'я, Грузію та Україну, викинувши при цьому через вікно всі міжнародні стандарти, НАТО не зміцнювало б свою військову присутність на східному та південному фланзі", − зазначив Павел.

Він вважає, що Росію не радує нинішній світовий порядок, заснований за західним зразком ліберальної демократії, і вона намагається змінити його.

Популярні новини зараз
Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Генерал упевнений, що при цьому РФ виступає не з класичною військовою агресією, а націлена на гібридні засоби, зокрема, на пропаганду, яку поширює в ЗМІ та соціальних мережах.

Нагадаємо, раніше екс-американський посол в Москві поділився інформацією про те, що українська держава погрожує президенту Росії. Майкл Макфол, дослідник Стенфордського університету і колишній посол США в Росії, провів тиждень у Києві та написав статтю в Washington Post, в якій стверджує, що російський президент Володимир Путін боїться Україну.

Він також пише, що Кремль спробує втрутитися в майбутні вибори президента України і дає поради Сполученим Штатам, як цього не допустити. Україна залишається на передовій у війні між путінізмом та демократією, пише Макфол. Макфол описує, як він спостерігав спір українських парламентаріїв про плюси та мінуси одного із законопроектів: "У Росії такого більше немає".

Дипломат також зустрічався з двома десятками лідерів неурядових організацій, які працюють над подоланням корупції та дезінформації.

Як повідомляв портал "Знай.uа" кількість громадян Російської Федерації, які звернулися до Сполучених Штатів з проханням надати їм статус біженця, досягло рекорду, який не встановлювали останні 24 роки. Порівняно з 2016-м роком, в 2017-му таких людей стало на 40% більше. У цілому тенденція до зростання кількості заявок на отримання статусу біженця в Штатах зростає від часу повернення Володимира Путіна до влади в Росії в 2012 році.