Українські чиновники з 2014 року ведуть діалог з польськими партнерами щодо легалізації на території обох країн польських і українських пам'ятників, споруджених без дотримання чинного в них законодавства.

Варто відзначити той факт, що під час переговорів був встановлений договір, що поки узгоджуються варіанти легалізації пам'ятних місць, існуючим не буде завдано шкоди.

Тим не менш, як повідомив директор Українського інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович, на польській території цієї домовленості знехтували.

“З 2014 до 2017 там сталося 15 актів вандалізму на українських місцях пам'яті, в тому числі — на могилах. Їх виконавцями були спочатку невідомі вандали, потім відповідальність за частину знищень взяли на себе деякі громадські об'єднання", – розповів В'ятрович.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

В'ятрович зазначив, що незважаючи на це, правоохоронні органи Польщі не знайшли винуватців, пам'ятників не відновили, влада не засудила вандалізму. Директор розповів і про ситуацію в Україні з пам'ятними місцями Польщі.

“Тим часом в 2017 році відбулося чотири акти осквернення польських пам'яток в Україні. Всіх їх засудили як представники влади, так і суспільно-політичних сил (включно з націоналістичними). В кінці всі чотири місця (у тому числі не легалізовані) відновлені зусиллями української сторони", – підкреслив він.

Як повідомляв портал "Знай.uа" польські власті вирішили створити міжвідомчу групу для протистояння фашизму та іншим проявам тоталітаризму.