Через відсутність чіткої стратегії підтримки та розвитку національного виробника, вітчизняні підприємства часто залишаються без замовлень всередині держави.

Про це написав засновник політичної партії «ОСНОВА» Сергій Тарута на своїй сторінці в Facebook, коментуючи робочу поїздку партії до Житомиру.

«Моя команда побувала на ПП НВП «Промекс», яке було створено в 1992 році на базі СКТБ «Промавтоматика». Це підприємство – один з нечисленних прикладів, який показує, що Україна ще може виробляти конкурентоспроможну високотехнологічну апаратуру – інформаційно-керуючі телемеханічні комплекси. Їх активно використовують енергокомпанії, залізні дороги, сфера громадського транспорту, в тому числі київський метрополітен. У компанії є проблеми зі збутом, тому що замовники віддають перевагу більш дорогій продукції іменитих західних брендів», – заявив Сергій Тарута.

Народний депутат також зазначив, що політика стимулювання розвитку національних виробників закладена у Доктрині збалансованого розвитку «Україна-2030», на яку партія «ОСНОВА» спирається у своїй економічній програмі.

«Очевидно, що державі потрібна нова політика стимулювання розвитку національних виробників, які виробляють конкурентоспроможну високотехнологічну продукцію. Саме про таку політику ми говорили в Житомирському державному технологічному університеті, де я представив нашу Доктрину збалансованого розвитку «Україна-2030», яка ґрунтується на розвитку інноваційних виробництв і залученні інвестицій. У процесі спілкування з трудовим колективом і студентами піднімалися різні питання – як побороти корупцію, за рахунок яких галузей розвивати регіональну економіку», – додав Сергій Тарута.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

Крім того, народний депутат заявив, що для кожного окремого регіону України потрібен свій план розвитку місцевої економіки, і говорячи про економіку Житомиру, обов’язковим кроком має стати легалізація видобутку бурштину.

«Україна має достатньо внутрішніх ресурсів, щоб швидко вийти з кризи. Не тільки за рахунок десятків мільярдів доларів, що знаходяться під «матрацами» громадян, а за рахунок легалізації тіньової економіки, масштаби якої дійсно величезні. У частині Житомирської області та ряді сусідніх регіонів – це безумовна легалізація видобутку бурштину. Це виб’є основу корупції, адже незаконний видобуток бурштину «кришується» як місцевою владою, так і поліцією та СБУ. Я вважаю, що потрібно давно легалізувати видобуток бурштину, створивши, наприклад, біржу бурштину, із залученням міжнародних інвесторів», – резюмував Сергій Тарута.

Як повідомляв портал "Знай.ua", ВР прийняла до розгляду законопроект про національну безпеку.