Від 60 до 80% молоді хотіли б емігрувати з України. Ця тривожна тенденція наростає останні кілька років. Ключем для зміни тренда може стати тільки кардинальне поліпшення економічної ситуації в Україні. Про це 24 травня під час круглого столу «Евакуація молоді з України» говорили політики, бізнесмени, експерти та представники молодіжних організацій. Захід був організований політичною партією «ОСНОВА».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Андрія Ніколаєнка, координатора об'єднання «Українська Бізнес Ініціатива» (УБІ) і глави партії «ОСНОВА», політики повинні зробити все, щоб зупинити евакуацію молоді з України. Без молодого покоління у країни точно не буде майбутнього. «Ми самі собі поставили питання - як мотивувати молодь залишатися в Україні? Молодь не знаходить в програмах політичних партій відповідей на свої злободенні питання. Щоб вона отримала ці відповіді і мала тверду впевненість у своєму майбутньому, потрібно, щоб економіка України розвивалася набагато швидше, ніж обіцяні нам 2% в рік. Саме для економічного прориву, для віри в майбутнє, в тому числі і для молоді, УБІ ініціювала підготовку Доктрини збалансованого розвитку України до 2030 року. Доктрина дає відповіді на питання, як економіці досягти темпів зростання не менше 10-12% в рік. Цей документ став економічним базисом для «ОСНОВИ», - заявив Ніколаєнко. Він також додав, що молодь нарешті повинна усвідомити свою величезну роль в політиці. І молодим українцям, як мінімум, слід активніше брати участь у виборах. Інакше влада знову буде купувати голоси пенсіонерів «за гречку».
Важливою темою обговорення на круглому столі стало якість української освіти. Як зазначила Катерина Вайдич, лідер молодіжного спрямування партії «ОСНОВА», сьогодні більше 50% молодих людей відзначають низький рівень освіти, через що прагнуть виїхати на навчання за кордон. «За останні п'ять років кількість українців, які виїжджають вчитися в західні університети, збільшилася на 82%», - розповіла вона.
Українська молодь скептично ставиться до змін в країні і практично втратила віру в покращення. «Нещодавно у мене був парадоксальний розмова з директором однієї великої компанії. Він мені розповів, що, якщо молодий фахівець розглядає дві ділові пропозиції - одна від українського роботодавця, з гідною зарплатою, а інша - від закордонного, але з меншою зарплатою, фахівець вибере останню пропозицію. Прагнення виїхати за будь-яку ціну говорить про те, що люди не вірять в сприятливе майбутнє України. Цю проблему не може вирішити бізнес, потрібна сильна державна стратегія», - пояснив Дмитро Олійник, голова Федерації роботодавців України.
Під час круглого столу представники молодіжних організацій заявили, що зараз треба менше говорити про кредити, які бере Україна, а більше - про історії успіху. Треба створювати умови для школярів і студентів, які хочуть вчитися або займатися науковими розробками.
«У нашій країні величезна кількість неймовірних історій успіхів. Просто нам ніде про них почути. Ключові ЗМІ працюють виключно на своїх власників, і не зацікавлені надихати молодь. Вони розуміють наслідки. Думаюча молодь навчатиметься, потім створювати свій бізнес, стане повноцінним середнім класом і задасть владі дуже серйозні питання. А значить - владі доведеться відповідати за свої дії», - прокоментував глава «ОСНОВИ».
За його словами, молодь повинна виростити новий тренд - поваги до людей справи незалежно від їх професійного або майнового статусу. Адже студенти - це теж люди справи. І саме тому «Основа» - за колективне лідерство, за залучення в партію людей справи. «У всіх членів українського суспільства повинні бути можливості реалізовувати себе. Сьогодні в Україні менше 15% представників середнього класу. Наше завдання до 2030 року збільшити цю цифру мінімум до 50% », - пояснив Андрій Ніколаєнко.